Menu

Gmina Ostrów Wielkopolski wsparła zakup Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego dla ostrowskiej policji. To jedyny tego typu radiowóz w Południowej Wielkopolsce.

Gmina Ostrów Wielkopolski wsparła zakup Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego dla ostrowskiej policji. To jedyny tego typu radiowóz w Południowej Wielkopolsce.

 

Gmina Ostrów Wielkopolski wsparła finansowo zakup nowego samochodu dla ostrowskiej policji. Nowoczesny Ford Transit to radiowóz typu – furgon APRD, czyli Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego.

Samochód wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt. Ułatwi pracę funkcjonariuszy przy zabezpieczaniu miejsc wypadków drogowych i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Radiowóz kosztował ponad 200 tysięcy złotych. Dziś oficjalnie przekazano kluczyki do nowego samochodu. To pierwszy tego typu radiowóz w południowej Wielkopolsce. Flota Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim wzbogaciła się o kolejny radiowóz – Ford Transit. To pojazd, jakiego ostrowscy policjanci do tej pory jeszcze nie mieli i pierwszy tego typu samochód w regionie. Furgon APRD, czyli Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego, usprawni pracę służb ruchu drogowego m.in.: na miejscu wypadków drogowych. Postępowanie policjantów na miejscu katastrofy lub wypadku drogowego ma szczególny charakter. Pojazd ten ze względu na swe parametry i specjalistyczne wyposażenie zapewni właściwe oznakowanie miejsca zagrożenia lub zdarzenia drogowego oraz poprawi jakość czynności związanych z zabezpieczeniem miejsca wypadku. Pojazd posiada biurka i urządzenia wielofunkcyjne z drukarką, ksero i skanerem. Dzięki zainstalowanemu transformatorowi mocy wszystkie urządzenia znajdujące się w furgonie będzie można zasilić w energię elektryczną bez konieczności szukania zewnętrznego źródła zasilania.

„Doskonale wiemy jak niebezpiecznie jest na drogach. Przez Gminę Ostrów Wielkopolski przebiegają aż trzy drogi krajowe. To DK nr 11, 25 i 36. Dodatkowo mamy dwa zagrożenia lokalne. Na terenie gminy znajdują się dwie duże dyskoteki, w Czekanowie i we Wtórku, dlatego wspieramy policję. Zależy nam by zawsze byli gotowi do akcji i mogli zabezpieczać te miejsca szczególnie wrażliwe. Dziś wspólnie cieszymy się, że flota ostrowskiej policji mogła wzbogacić się o samochód, który jest jedynym tego typu radiowozem w południowej Wielkopolsce. ” – podkreśla wójt gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk.

Gmina Ostrów Wielkopolski na jego zakup przekazała 50 tysięcy złotych. Zakup samochodu współfinansowały również pozostałe samorządy powiatu ostrowskiego oraz budżet państwa. Ostrowska policja otrzymała także dzisiaj furgon patrolowy marki Volkswagen. Radiowóz będzie wykorzystany do działań interwencyjno-patrolowych oraz przewozu osób zatrzymanych.

Komentarze   

0 #1 Kim 2019-04-21 12:49
Hi. I have checked your igo-info.pl and i see you've got
some duplicate content so probably it is the reason that you
don't rank hi in google. But you can fix this issue fast.

There is a tool that generates articles like human, just search in google:
miftolo's tools

my web blog; MargaretaBig: https://BasilSee.wix.com
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas