Menu

Mistrzynie ortografii, Aleksandra Gałczyńska i Kinga Łukasiewicz

Mistrzynie ortografii, Aleksandra Gałczyńska i Kinga Łukasiewicz

 

Już po raz dwudziesty pierwszy odbył się Konkurs Ortograficzny dla uczniów gimnazjów i uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych „Mistrz Ortografii” przeprowadzany pod patronatem Rady Języka Polskiego oraz Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego – Pani Beaty Klimek.

Półfinał konkursu, mający charakter testu ze znajomości reguł ortograficznych i interpunkcyjnych, odbył się 5 marca 2019 r. Do półfinału, po wyjątkowo trudnym dyktandzie szkolnym, zakwalifikowały się trzy uczennice z gimnazjum w Sobótce: Aleksandra Gałczyńska, Dominika Balcer i Kinga Gałczyńska. Niestety do ścisłego finału nie udało się wejść całej trójce, ale i tak możemy być dumni, bo do finałowej czternastki, wyłonionej spośród wszystkich gimnazjalistów i uczniów klas siódmych, ósmych powiatu ostrowskiego ( ponad 80 - osiemdziesięcioro ), zakwalifikowały się dwie nasze uczennice z klasy trzeciej – Ola Gałczyńska i Kinga Łukasiewicz.
26 marca 2019 r. dziewczyny zmierzyły się z finałowym dyktandem opracowanym przez panią Lucynę Jędrzejak, a zaakceptowanym przez prof. Andrzeja Markowskiego – przewodniczącego Rady Języka Polskiego. Wyniki tych zmagań poznamy dopiero w czerwcu - na uroczystym podsumowaniu konkursu ogłoszony zostanie MISTRZ ORTOGRAFII 2019.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas