Menu

Trening z mistrzem!

Trening z mistrzem!

 

Jeden z najlepszych tenisistów stołowych w Polsce Wang Zeng Yi, pseudonim Wandzi rozpoczął współpracę z Ludowym Klubem Sportowym Orzeł Wysocko Wielkie!

Wang Zeng Yi - reprezentant Polski w tenisie stołowym, pseudonim "Wandzi" został uznany za najlepszego zawodnika sezonu 2016/17 Superligi tenisistów stołowych podczas gali "Diamentowa Rakietka". Urodzony w 1983 roku w Tiencinie zawodnik przyjechał do Polski w wieku 18 lat, a od 2004 był członkiem polskiej kadry narodowej i olimpijskiej. W 2013 roku w parze z reprezentującym Chorwację Tanem Ruiwu zdobył złoty medal mistrzostw Europy w deblu, a cztery lata wcześniej razem z Lucjanem Błaszczykiem zostali wicemistrzami Starego Kontynentu. Pierwszy trening z Mistrzem, dzieci mają już za sobą. Z wielkim skupieniem słuchały rad trenera. Przez trzy godziny, dwie grupy szkoleniowe pilnie uczestniczyły w zajęciach. Władze Klubu podkreślają, że chcą systematycznie podnosić poziom szkolenia, stąd współpraca z Mistrzem. Ten najwyżej sklasyfikowany w światowym rankingu polski pingpongista (58. miejsce) będzie dojeżdżał do Wtórku na zajęcia treningowe z dziećmi. W kwietniu odbędzie aż 6 takich spotkań! Jednocześnie Klub podkreśla ogromną rolę dotychczasowego trenera Małgorzaty Dudzińskiej. To dzięki jej ogromnemu doświadczeniu i talentowi trenerskiemu Akademia odnosi sukcesy w tenisie stołowym.

Klub, już wkrótce planuje utworzyć kolejną grupę, dlatego zachęca szczególnie dzieci w wieku 7 – 10 lat, do udziału w treningach w nowej grupie szkoleniowej. W październiku 2018 roku Ludowy Klub Sportowy Orzeł znalazł się w Narodowym Programie Rozwoju Tenisa Stołowego. Tym samym dołączył do grona 70 klubów z całej Polski, które spotkało takie wyróżnienie. Program "Pingpongowe Marzenia z PSE" to unikatowy cykl zajęć pozalekcyjnych skierowany do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Jego ideą jest rozwijanie talentów sportowych młodych tenisistów stołowych, którzy są nadzieją na sukcesy Polski na arenie europejskiej i światowej.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas