Menu

Szkolenie GKRPA dla sołtysów, radnych i członków Komsji

Szkolenie GKRPA dla sołtysów, radnych i członków Komsji

 

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała specjalne szkolenie dla sołtysów, radnych i członków Komisji. Spotkanie związane było z wejściem nowych przepisów dotyczących ustawy o uzależnieniach.

Kilkugodzinne szkolenie poprowadziła trener Agnieszka Wojciechowska z Wielkopolskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień i Przemocy w Poznaniu. Gości powitali wspólnie wójt gminy Piotr Kuroszczyk wraz z przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Marią Bera. "Zależało nam by dotrzeć do przedstawicieli mieszkańców naszej gminy z informacją jak reagować na problem uzależnień w lokalnym środowisku, w tym, w którym mieszkamy i żyjemy. Spotkanie to przede wszystkim zwrócenie uwagi na alkoholizm nie tylko wśród dorosłych ale także dzieci i młodzieży. Niestety to coraz większy problem. Statystyki są przerażające. Według nich dziecko w wieku 12 lat sięga po alkohol i pije go coraz częściej." - mówi Maria Bera, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zainteresowanie szkoleniem było bardzo duże. Na zaproszenie odpowiedziało kilkadziesiąt osób. Było to pierwsze tego typu spotkanie skierowane do tej grupy mieszkańców. Komisja już dziś zapowiada kolejne tego typu szkolenia.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas