Menu

Sportowcy z wizytą u wójta

Sportowcy z wizytą u wójta

 

Wójt Piotr Kuroszczyk gościł dziś w swoim gabinecie niecodziennych gości. Odwiedzili go zawodnicy SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie. Paweł i Krzysztof Dutkiewiczowie to główni pomysłodawcy powstania klubu piłki ręcznej w Gorzycach Wielkich.

Klub istnieje od roku i od początku swojego istnienia odnosi sportowe sukcesy. Dzisiejsza wizyta była okazją do podziękowania włodarzowi gminy za wspieranie Klubu i samorządowe kibicowanie. W prezencie Piotr Kuroszczyk otrzymał koszulkę w barwach Klubu ze swoim nazwiskiem.

"Przygotowaliśmy specjalny upominek, który mamy nadzieję, że choć w małym stopniu wyrazi naszą wdzięczność i zaowocuje w dalszą współpracę i rozwój Stowarzyszenia Piłki Ręcznej "Szczypiorniak" Gorzyce Wielkie" - podkreślają wspólnie sportowcy.

W sierpniu ubiegłego roku Klub pełną parą ruszył z rozgrywkami. Najpierw zwycięstwo w I. Turnieju Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski, potem udany występ w kwalifikacjach Pucharu Polski i wygrana z KPR "Ostrovia". Do zmagań w Wielkopolskiej III. Lidze Mężczyzn musieli poczekać aż do października. Między kolejnymi meczami Klub zorganizował "Gwiazdkowy Mecz Charytatywny" dla swojego kolegi Przemka Słupianka. Ekscytujące spotkanie z rywalem, z najwyższej klasy rozgrywkowej, zespołem MKS "Zagłębie" Lubin. Wspaniała zabawa, ekscytujące widowisko i zbiórka na dalszą rehabilitację kolegi. Kulminacyjnym momentem trwającego sezonu był wyjazdowy mecz do wicelidera z Wolsztyna. Mecz z "Wolsztyniakiem" był zacięty. Przyniósł wyjazdowe zwycięstwo. Ostatni mecz Mistrza z Wicemistrzem odbył się 30 marca. Świetne widowisko docenione gromkimi oklaskami przez najlepszych kibiców w lidze. Gorzyczanie przegrywają swój ostatni pojedynek. Porażka nie przeszkodziła w awansie do II ligi. We wrześniu Klub będzie występował w Dolnośląskiej II. Lidze Mężczyzn.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas