Menu

Szkoła w Szczurach odzyskuje dawny blask

Szkoła w Szczurach odzyskuje dawny blask

 

Szkoła Podstawowa w Szczurach przechodzi gruntowną termomodernizację. Prace rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku.

Budynek jest zabytkowy, więc wszelkie uzgodnienia budowlane były konsultowane z konserwatorem zabytków. W placówce wymienione zostały wszystkie okna, drzwi i całkowicie dach. W ramach inwestycji docieplone zostały mury, fundamenty, stropy i poddasze. Ze względu na charakter budynku do termoizolacji szkoły użyta została wełna mineralna, a nie powszechnie stosowany styropian. Wełna jest zdecydowanie lepszym materiałem izolacyjnym i co ważne niepalnym. Teraz trwa malowanie zewnętrznych ścian. Elewacja dotąd w szarych kolorach, teraz nabierze jasnych, beżowo – białych barw. Wszystkie prace są już na finiszu. W ramach prac całkowicie zmodernizowano centralne ogrzewanie, a wraz z nim kotłownie. W miejsce starego pieca węglowego, zamontowano nowy ekologiczny kocioł na pellet. W szkole wymieniono wszystkie grzejniki. Efektem remontu ma być przede wszystkim energooszczędność placówki.

„Tylko w tej chwili w Gminie Ostrów Wielkopolski prowadzimy cztery duże inwestycje oświatowe. W Lamkach, Łąkocinach, Wtórku i Szczurach. Niebawem rozpocznie się budowa nowego przedszkola w Topoli Małej. Nie wspomnę o mniejszych, bieżących inwestycjach w placówkach oświatowych. Dzięki nim nasze szkoły stają się konkurencyjne i atrakcyjne dla uczniów. „ – podkreśla wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Termomodernizacja szkoły w Szczurach otrzymała dofinansowanie unijne w ramach projektu „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Powiatu Ostrowskiego” dla Aglomeracji Kalisko Ostrowskiej. Wartość dofinansowania wyniosła ponad pół miliona złotych. Cała inwestycja pochłonie ponad półtora miliona złotych.

Prace zakończą się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Szkoła mieści się w zabytkowym pałacu Józefa Lipskiego. Budynek pochodzi z początku XX wieku. Otoczony jest parkiem. 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas