Menu

Majówka w Górznie

Majówka w Górznie

Turniej strzelecki, występ zespołu „Stawiszynianki” oraz zabawa taneczna czekała na wszystkich uczestników majówki z okazji czwartych urodzin koła nr 4 PZEiR w Górznie. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy i świętowania.

Na boisku przy sali wiejskiej w Górznie, 3 maja 2019 roku, członkowie oraz zaproszeni goście obchodzili czwartą rocznicę założenia koła nr 4 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Górznie. Koło powstało w 2015 roku. Swoją działalność rozpoczęło 4 maja i liczyło wówczas 17 członków. Obecnie, po czterech latach działalności, skupia 122 osoby, które nadal chcą się spotykać i wspólnie działać.
W czwartą rocznicę powstania koła zarząd zorganizował majówkę. Główną atrakcją programu były zawody w strzelaniu o puchar Przewodniczącego PZEiR prowadzone przez Piotra Cuprycha. Każdy uczestnik pikniku mógł się zapisać, aby oddać strzały z broni pneumatycznej do tarczy. Zawody miały charakter rekreacyjno – sportowy, w której nie zabrakło zdrowej rywalizacji. Spotkanie umilał zespół ludowy „Stawiszynianki”, a oprawę muzyczną zapewnił zaprzyjaźniony z kołem Roman Kaczmarek. Seniorzy bawili się pod namiotem, udowadniając, że cieszyć się życiem i dobrą zabawą można w każdym wieku, a majówka, to doskonały sposób na integrację środowiska senioralnego.
Spotkanie jubileuszowe było okazją do złożenia podziękowań wszystkim osobom współpracującym z kołem między innymi: władzom powiatu, gminy oraz instytucjom kulturalnym działającym na jej terenie.
Do koła wciąż można się zapisywać. Członkiem stowarzyszenia może być osoba mająca prawo do pobierania emerytury lub stałej renty, albo uznana przez właściwy organ za inwalidę. Zarząd od czterech lat się nie zmienia. Prezesem koła jest Marian Orłowski, sekretarzem - Urszula Chmielnicka, a skarbnikiem – Marian Kaczmarek. Koło aktywizuje wszystkich chętnych seniorów poprzez organizację wspólnych wyjazdów oraz aktywności kulturalne na terenie gminy. Członkowie koła wyjeżdżają na wycieczki, na wczasy, uczestniczą w wielu warsztatach, spotkaniach autorskich. Organizowane są również imprezy okolicznościowe dla członków organizacji, takie jak Dzień Kobiet, spotkania opłatkowe, biesiady, wieczorki taneczne. Seniorzy udowadniają, że w tym wieku można mieć mnóstwo wigoru, chęci do działania oraz aktywnie spędzać czas.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 06 maj 2019 12:16

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas