Menu

Podsumowanie majowego weekendu 2019 na polskich drogach

Podsumowanie majowego weekendu 2019 na polskich drogach

 

Podczas tegorocznej „majówki”, od 30.04 do 05.05.br., Policja prowadziła ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Bezpieczny weekend”, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym.

Jak co roku policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze kontrolowali m. in. prędkość, sposób przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów i stan trzeźwości kierujących.

Należy podkreślić, że w porównaniu do roku ubiegłego, w omawianym okresie nastąpiła znacząca poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach. Według wstępnych danych, w czasie prowadzonych działań w całym kraju, doszło do 361 wypadków (mniej o 173), w których śmierć poniosło 28 osób (mniej o 22), a 441 osób zostało rannych (mniej o 215). Na drogach powiatu ostrowskiego od 01-05 maja policjanci odnotowali 13 kolizji drogowych i 1 wypadek.

Ponadto policjanci na drogach całego kraju ujawnili 1815 kierujących będących pod działaniem alkoholu (2018 r.: 2111).

Policja dziękuje uczestnikom ruchu drogowego, którzy korzystając z dróg przestrzegali przepisów prawa, a także w inny sposób przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa podczas długiego weekendu majowego.

Przypominamy, że nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy też nieprawidłowe wyprzedzanie to główne przyczyny wypadków na polskich drogach.

Apelujemy do kierowców o przestrzeganie prawa, rozwagę i rozsądek, a także życzliwość na drodze wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego.

źródło:http://www.ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl/w17/aktualnosci/208996,Podsumowanie-majowego-weekendu-2019-na-polskich-drogach.html

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas