Menu

II Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorzy czekają na zgłoszenia.

II Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorzy czekają na zgłoszenia.

 

Do 16 maja można zgłaszać udział do tegorocznej edycji Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Południowej Wielkopolski, który odbędzie się 25. maja w Russowie k. Kalisza.

Organizatorem Turnieju Kół Gospodyń Południowej Wielkopolski jest Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Celem turnieju jest popularyzowanie kultury ludowej Południowej Wielkopolski, ochrona i dokumentacja najcenniejszych tradycji regionalnych w dziedzinie kultury ludowej, folkloru i twórczości nieprofesjonalnej, a takze możliwość spotkania się kontynuatorów kultury ludowej w celu wymiany doświadczeń oraz dbałość o międzypokoleniowy przekaz lokalnych tradycji.

W turnieju mogą brać udział wyłącznie Koła Gospodyń Wiejskich posiadające osobowość prawną (KRS) działające na terenie powiatów: jarocińskiego, pleszewskiego, krotoszyńskiego, kaliskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego i kępińskiego. Dopuszczalne jest uczestnictwo KGW działających w strukturze innych podmiotów posiadających osobowość prawną takich jak: Kółko Rolnicze, OSP, ośrodek kultury, gmina.

Więcej w tej kategorii: « Dobre wieści Rozmowa z dzielnicowym »

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas