Menu

Rozmowa z dzielnicowym

Rozmowa z dzielnicowym

 

Policja prowadzi działania mające poprawić bezpieczeństwo na terenie obejmującym miejscowości Topola Mała, Gorzyce Wielkie, Radziwiłłów i Zacharzew. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców w/w miejscowości.

- Co pół roku takimi działaniami obejmujemy kolejne tereny, miejsca na które kierowana jest szczególna uwaga funkcjonariuszy policji wysyłane są wzmożone patrole, odbywają się spotkania z osobami tam przebywającymi oraz profilaktyczna edukacja tych osób – mówi dzielnicowy st. sież. Emil Pasternak - Staramy się informować mieszkańców oraz władze gminne o podjętych działaniach w celu poprawy bezpieczeństwa – dodaje dzielnicowy.

W pierwszym półroczu tego roku takim terenem, który jest objęty szczególnym nadzorem jest teren wokół zbiornika wodnego przy ul. Południowej w Gorzycach Wielkich. Prowadzone są tam działania pod kątem przeciwdziałania dewastacji mienia, spożywania alkoholu przez osoby nieletnie, zakłócania ciszy i porządku publicznego. Wzmożone patrole w różnych porach dnia mają na celu nie tylko zniechęcenie ewentualnych sprawców wandalizmu, ale również wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy, świadomości, że patrole policji są również na terenach pozamiejskich
.
W kolejnym półroczu 2019 roku takim szczególnym priorytetem zostanie objęty teren przy Zespole Szkół w Gorzycach Wielkich. – Wokół szkoły chcemy również skupić się na ochronie przed dewastacją mienia, spożywaniem alkoholu oraz prawidłowym korzystaniu z urządzeń zamontowanych przy placach zabaw i terenie boiska szkolnego – mówi dzielnicowy Emil Pasternak. Teren działań priorytetowych wynika z obserwacji własnych, prowadzonych rozmów z mieszkańcami, sołtysami wsi, władzami gminnymi. Takie propozycje punktów szczególnie zagrożonych można zgłaszać bezpośrednio do osoby dzielnicowego poprzez nr tel. 786 936 415 lub pod adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Obecnie prowadzone są również działania dotyczące przypomnienia o obowiązku numeracji budynków mieszkalnych, co niewątpliwie ułatwia dotarcie wszelkich służb w sytuacjach tego wymagających. Dużym problemem są również luźno biegające psy, na który policja otrzymuje dużo zgłoszeń. Prowadzone są wszelkie służące wyeliminowaniu tego zjawiska.

Zjawiska i problemy opisane na terenie Gorzyc Wielkich pojawiają się we wszystkich miejscowościach w gminie. Dlatego zachęcamy do reagowania na pojawiające się problemy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas