Menu

W Biniewie ruszyły konsultacje społeczne związane z planami przebudowy drogi krajowej S 11

W Biniewie ruszyły konsultacje społeczne związane z planami przebudowy drogi krajowej S 11

 

W Biniewie ruszyły konsultacje społeczne związane z planami przebudowy drogi krajowej S 11.

W spotkaniu z przedstawicielami Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad towarzyszyło bardzo duże zainteresowanie mieszkańców okolicznych miejscowości. Podczas spotkania zaprezentowano trzy warianty przebiegu drogi przygotowane przez inwestora. Jak powiedział wójt Piotr Kuroszczyk, samorządy gminy Ostrów Wielkopolski i Raszków, przez które przebiegać będzie modernizowana „jedenastka” opowiadają się zdecydowanie za pierwszym wariantem, z planowanym węzłem w rejonie Sobótki.

- Ten wariant jest najkorzystniejszy. Nie ma w nim praktycznie kolizji z zabudowaniami, nie przebiega przez tereny sakralne, nie rozdziela kościołów i cmentarzy. Nie narusza również lasu w miejscowości Sobótka. Być może ten wariant jest najdroższy dla Generalnej dyrekcji, ale jest w nim też węzeł w Górznie, który pozwoli mieszkańcom tego rejonu szybko włączać się w planowaną drogę szybkiego ruchu. Stoimy przed bardzo ważnym wyborem, który będzie towarzyszył naszym mieszkańcom przez co najmniej kolejne kilkadziesiąt lat. Dlatego czynimy wszystko, by zadbać właściwie o ich interesy - powiedział wójt Piotr Kuroszczyk. Planowana modernizacja drogi krajowej nr „11” na odcinku od Kórnika do Ostrowa Wielkopolskiego przewiduje na całej długości budowę dwóch jezdni o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Obecny przebieg trasy zostanie utrzymany, ale będzie to już tylko droga lokalna, gdyż cały tranzyt zostanie skierowany już na nową trasę. Co bardzo ważne, inwestycja obejmie również dobudowę drugiego pasa ruchu do istniejącego I odcinka obwodnicy Ostrowa. Po spotkaniu mieszkańcy wypełniali ankiety, w których mogli nie tylko wybrać najkorzystniejszy – ich zdaniem wariant, ale także wpisać swoje uwagi do projektu odnośnie najkorzystniejszych rozwiązań szczegółowych. Wnioski i ankiety zostaną gruntownie przeanalizowane przez inwestora, który zaproponuje najlepszy wariant ministerstwu, które z kolei podejmie ostateczną decyzję o przebiegu tej ważnej dla całego regionu drogi.

W spotkaniu w Biniewie udział wzięli między innymi: poseł Tomasz Ławniczak, przedstawiciele Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, samorządowcy Gminy Ostrów Wielkopolski i Raszków, radni powiatowi oraz okoliczni mieszkańcy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas