Menu

Unijna konferencja w Wysocku Wielkim

Unijna konferencja w Wysocku Wielkim

 

"15 lat Polski w Unii Europejskiej – wykorzystana szansa i dalsza perspektywa" - to tytuł konferencji jaka odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysocku Wielkim.

Wśród prelegentów obecni byli m.in.: europoseł Andrzej Grzyb oraz wójt gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk. Gości powitał główny organizator konferencji, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Piotr Walkowski. Konferencja adresowana była przede wszystkim do liderów życia społecznego z regionu. Ponad trzy godzinne spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania inwestycji unijnych, począwszy od oświatowych, sportowych, poprzez drogowe, sanitarne na aktywizacji bezrobotnych i wymianach międzynarodowych kończąc. Wójt gminy Piotr Kuroszczyk w swoim wystąpieniu na temat: "Wykorzystania środków z funduszy unijnych przez samorząd gminy" zwrócił uwagę na programy skierowane do mieszkańców, wśród nich była aktywizacja osób bezrobotnych, niepełnosprawnych, pomoc społeczna oraz szeroki wachlarz unijnych ofert dla uczniów.

To nie tylko pięknie wyremontowane szkoły, świetlice, nowe drogi. Gmina Ostrów Wielkopolski może pochwalić się wieloma wspaniałymi inwestycjami, które były możliwe dzięki unijnym środkom. Unia Europejska to także, a może przede wszystkim ogromne szanse dla naszych mieszkańców, szczególnie dla młodych ludzi, przed którymi otwarły się granice europejskich państw. Dla osób starszych programy, które zachęcały do aktywizacji. Pamiętamy cieszące się ogromną popularnością kursy m.in.: z obsługi komputera i Internetu. - podkreślał w swoim wystąpieniu Piotr Kuroszczyk. Wśród prelegentów byli także: wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, prezes WIR Piotr Walkowski, Paweł Rajski starosta powiatu ostrowskiego, Jarosław Maciejewski prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego.

Konferencja dedykowana była głównie samorządowcom, sołtysom oraz organizacjom społecznym działającym w powiecie ostrowskim.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas