Menu

Czerwone biletomaty już od czerwca w Ostrowie Wielkopolskim

Czerwone biletomaty już od czerwca w Ostrowie Wielkopolskim

 

Już od czerwca br. mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego oraz wszyscy pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej będą mogli zakupić bilety w automatach biletowych, które będą w autobusach oraz na wybranych przystankach. Takie rozwiązanie ma nie tylko ułatwić nabycie biletu, ale także usprawnić przejazdy.


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów w 50 niskopodłogowych autobusach miejskich należących do MZK S.A zostaną zamontowane urządzenia biletowe, dzięki którym będzie możliwy zakup biletu na jednorazowy przejazd daną linią. Automaty w autobusach będą sprzedawać już skasowane bilety jednorazowe normalne lub ulgowe. Za taki bilet pasażer będzie mógł zapłacić gotówką (bilon) lub przy użyciu bezstykowej karty płatniczej. Biletomaty będą wydawać resztę. Urządzenia znajdować się będą w środkowej części pojazdu i każdy z pasażerów, który nie będzie posiadał biletu będzie zobowiązany do nabycia właśnie w biletomacie. Przez cały czerwiec br. pasażerowie będą mogli jeszcze nabyć bilet u kierowcy, jednak od lipca nie będzie już takiej możliwości, za wyjątkiem awarii, braku urządzenia w pojeździe (np. w autobusach innych niż niskopodłogowe). Takie rozwiązanie ma usprawnić odjazdy i zredukować opóźnienia w kursach.
Uwzględniając również potrzeby pasażerów na pięciu przystankach zostaną ulokowane biletomaty stacjonarne, dzięki którym będzie możliwy zakup zarówno biletów jednorazowych jak i okresowych o dowolnej porze dnia . W urządzeniach stacjonarnych będzie także możliwość doładowania swojej karty OBE tzw. portmonetki. Każdy z pasażerów, który posiada bilet elektroniczny na karcie OBE będzie mógł sprawdzić w urządzeniu stan swojego konta i ważność biletu. Dodatkowo będzie funkcja „przegrania” biletu okresowego zakupionego przez Internet. Biletomaty stacjonarne będą sprzedawać bilety jednorazowe, które należy skasować w autobusie MZK. W urządzeniach zlokalizowanych na przystankach będzie możliwa płatność gotówką (bilon i banknoty), a także przy użyciu karty płatniczej. Tutaj również urządzenie będzie wydawać resztę.
Planujemy, aby czerwiec był miesiącem przejściowym, gdzie bilet będzie można zakupić już w biletomatach, a także u kierowców. Jednak chcielibyśmy, aby nasi pasażerowi „polubili” biletomaty i nie bali się zakupu w urządzeniach. Staramy się, aby zakup biletu był czynnością prostą, nie wymagającą poświęcania zbyt wiele czasu. Przygotowaliśmy prosty i intuicyjny interfejs, który będzie obsługiwany w języku polskim, angielskim, niemieckim, francuskim oraz rosyjskim - wyjaśnia Janusz Marczak – Prezes Zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji S.A.
Automaty biletowe zostaną zakupione w ramach projektu „Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej”. Dostawcą wszystkich urządzeń jest uznany polski producent firma MERA SYSTEMY Sp. z o.o. z Gorzowa Wielkopolskiego wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego.
Lokalizacja biletomatów stacjonarnych:
1. Przystanek Głogowska
2. Przystanek M. Konopnickiej
3. Przystanek Raszkowska
4. Przystanek Pl. 23 stycznia
5. Centrum Przesiadkowe

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas