Menu

Gmina Ostrów Wielkopolski przekazała ostrowskiej policji 2 tysiące sztuk elementów odblaskowych

Gmina Ostrów Wielkopolski przekazała ostrowskiej policji 2 tysiące sztuk elementów odblaskowych

 

Dwa tysiące elementów odblaskowych trafiło do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Ich zakup sfinansowała Gmina Ostrów Wielkopolski, a konkretnie Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

To kolejny tego typu zakup, który wspiera ostrowską policję. W poprzednich latach samorząd zakupił specjalistyczne narkotesty oraz walizkę z atrapami narkotyków.

Przekazane odblaski mają podwójny wymiar. Po pierwsze uczą najmłodszych bezpieczeństwa. To element zapewniający doskonałą widoczność, a - co za tym idzie - większe bezpieczeństwo pieszym poruszającym się po zmroku. Po drugie znajdujące się na odblaskach hasło: Używkom mówię NIE! to element ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno - edukacyjnej skierowanej do uczniów. Odblaski trafią do najmłodszych mieszkańców naszej gminy, podczas specjalnych zajęć prowadzonych przez policję.

- Cieszę się, że możemy wesprzeć działania policji i jednocześnie podnieść bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców naszej gminy. - podkreślał wójt gminy Piotr Kuroszczyk podczas uroczystego spotkania.

Oficjalne przekazanie odblasków odbyło się w Urzędzie Gminy. W spotkaniu uczestniczyli wójt gminy Piotr Kuroszczyk, członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na czele z przewodniczącą Marią Bera, kierownik Posterunku Policji w Ostrowie Wielkopolskim asp.sztab. Przemysław Jankowski oraz nadkom. Krzysztof Kula z Wydziału Prewencji ostrowskiej policji.

- Każdego roku Komisja wspiera policję, szczególnie wydział prewencji. W tym roku kupiliśmy elementy odblaskowe, o różnych kolorach i wielkości. Są opaski na rękę, elementy do zawieszenia na ubraniach, rowerach czy plecakach. W sumie wydaliśmy półtora tysiąca złotych. – podkreśla Maria Bera, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Komentarze   

0 #2 Sienna 2019-06-27 17:41
I do not know whether it's just me or if everyone else encountering
issues with your website. It looks like some of the
written text in your content are running off the screen. Can someone else please comment
and let me know if this is happening to them as well? This might be a
issue with my internet browser because I've had this happen before.
Thank you

my blog post; download: https://www.podomatic.com/podcasts/suppdabblides/episodes/2019-06-25T00_59_24-07_00
Cytować
0 #1 Anitra 2019-05-22 16:53
Hey There. I found your blog using msn. That is a very neatly written article.
I'll be sure to bookmark it and return to learn extra of your useful information. Thanks for the post.
I'll certainly return.

my webpage download: https://via-tremor-vt1723-driver-ydz.peatix.com/
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas