Menu

FESTYN RODZINNY NA SPORTOWO Czekanów-Karski

FESTYN RODZINNY NA SPORTOWO Czekanów-Karski

 

W dniu 08 czerwca przy świetlicy wiejskiej i boisku w Czekanowie odbył się udany Festyn Rodzinny na sportowo.

Impreza była drugą taką inicjatywą sołectw i z pewnością nie ostatnią. W dobrej zabawie nie przeszkodziła nawet pogoda, która spłatała małego figla w postaci "deszczyku". Na szczęście była to chwilowa niedyspozycja pogodowa. Po otwarciu imprezy, z pięknym występem artystycznym wystąpiły Przedszkolaki z Czekanowa, a po nich uzdolniony wokalnie mieszkaniec wsi Szymon Tokarski. Imprezę odwiedzili: Senator RP Pan Łukasz Mikołajczyk z córeczką oraz Starosta Powiatu Ostrowskiego Pan Paweł Rajski. Imprezę rewelacyjnie sędziował Radny Powiatu Ostrowskiego Pan Damian Grądzielewski.
Festyn okazał się super zabawą i rekreacją dla licznych rodzin na świeżym powietrzu.
Najmłodsi wesoło bawili się na dmuchanej zjeżdżalni oraz z animatorami Bajkowego Świata. Były bański mydlane, malowanie buziek i zabawa ze sławną Myszką Miki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się przejażdżka kucykami oraz kąpiel w pianie. „Nieco starsi” sprawdzali swoje siły w konkurencjach sportowych tj: picie oranżady przez słomkę, zbieranie ziemniaków, przerzucanie jajek, rzut piłeczką w puszki, wyścig taczek, rzuty karne do bramki, skoki w workach, drużynowe przeciąganie liny. Sołtysi Małgorzata Czarnota i Marek Jagodziński ze swoimi „połówkami” rzucali kaloszem a radne gminy Izabela Banach i Monika Orzechowska beretem. Rywalizacja szła „łeb w łeb” . Ostatecznie rzut beretem, w którym zwyciężyła radna Izabela Banach zdecydował o zwycięstwie mieszkańców Czekanowa. Tradycyjnie odbył się bieg najmłodszych mieszkańców wsi., a było ich ok. 70. Każde dziecko dzięki sponsorom z Czekanowa otrzymało czekoladę, banana oraz napój. Poza ww. konkurencjami chętni mogli spróbować swoich sił na strzelnicy, strzelając do celu.
Duże emocje wzbudziła loteria fantowa, w której szczęśliwcy wygrali: telewizor marki sharp 40 cali, rower damski, tygodniowy pobyt dla rodziny w okolicach Mielna, jednodniową wycieczkę dla dwóch osób do Warszawy, expres do kawy, wentylator, żelazko i wiele wiele innych, wartościowych nagród. Nie obyło się bez „tańcy- hulańcy”, które zapewnił przyjaciel z ościennej miejscowości Kamil Gruszczyński. Panie mogły poczuć się jeszcze piękniejsze dzięki przedstawicielkom firmy kosmetycznej Mary Kay.
Jednym słowem był mnóstwo atrakcji, wspaniała zabawa i integracja dwóch ościennych wsi. A to wszystko dzięki świetnej współpracy samorządów wiejskich, sołtysów, radnych, pomocy sponsorów i darczyńców ale przede wszystkim mieszkańców.

Organizatorzy dziękują za okazaną pomoc i wsparcie loterii fantowej: Senatorowi RP Łukaszowi Mikołajczykowi, Staroście Ostrowskiemu Pawłowi Rajskiemu, Wójtowi Gminy Piotrowi Kuroszczkowi, Radzie Sołeckiej,OSP, KGW, lokalnym przedsiębiorcom: Eco-Kan Gaz Jan Tokarskim i PHU Grażka Państwa Czarnotów, supermarketowi Leclerk, Damianowi Grądzielewskiemu za prowadzenie i sędziowanie konkurencji sportowych, Kamilowi Gruszczyńskiemu za nagłośnienie i muzykę oraz Pani Annie Sobczak za poprowadzenie imprezy. Serdeczne podziękowania w kierunku sołtysa Marka Jagodzińskiego, rady sołeckiej, LZS, OSP, przedsiębiorców oraz mieszkańców Czekanowa za wspaniałą współpracę i integrację. Podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie tej wyjątkowo klimatycznej imprezy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas