Menu

Rozstrzygnięcie gminnego konkursu "Stawiam na OZE"

Rozstrzygnięcie gminnego konkursu "Stawiam na OZE"

Ostatnia sesja Rady Gminy Ostrów Wielkopolski była okazją do wręczenia nagród zwycięzcom gminnego konkursu "Stawiam na OZE".

Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe, w każdej z nich przyznano I, II i III miejsce oraz po dwa wyróżnienia. Był to pierwszy ekologiczno - literacki konkurs zorganizowany w gminie Ostrów Wielkopolski. Fundatorem nagród był wójt Piotr Kuroszczyk.

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Ostrów Wielkopolski. W sumie nadesłano 53 prace plastyczne. W kategorii kl. I-III dzieci miały za zadanie przygotować plakat, w kategorii kl. IV-VII do wykonania był lapbook, a w kat. kl. VIII i gimnazjum, młodzież miała przygotować kalendarz na 2020 rok.

Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową w Sobótce z Gabrielą Wejman, Jolantą Matuszewską i Jolantą Zielińską na czele. Nagrody oraz gratulacje złożyli wspólnie: wójt gminy Piotr Kuroszczyk oraz Piotr Śniegowski, przewodniczący rady gminy.

Ideą konkursu było zwrócenie uwagi na odnawialne źródła energii, propagowanie idei stosowania OZE, efektywności energetycznej, racjonalnego wykorzystania energii oraz szeroko pojętej gospodarki niskoemisyjnej.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas