Menu

Pozyskano dofinansowanie na realizację projektów w Karskach i Kwiatkowie

Pozyskano dofinansowanie na realizację projektów w Karskach i Kwiatkowie

Miejscowości Kwiatków i Karski zwyciężyły w IX edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. Projekty zostały tak dobrze przygotowane, że sołectwom przyznano maksymalne dofinansowanie, po 30 tysięcy złotych.

W Karskach, już i tak piękny, „Wiśniowy Zakątek” stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem. W ramach projektu plac zostanie wzbogacony o dodatkową małą architekturę. Zamontowane będą 3 lampy solarne, które oświetlą plac, pojawi się betonowy stół do gry w tenisa oraz grę logiczną - kółko i krzyżyk z tablicą do rysowania, ułożone zostaną alejki z kostki, które prowadzić będą do poszczególnych stref wypoczynkowo- rekreacyjnych. Pojawi się dodatkowa zieleń pnąca, nasadzona w ramach prac społecznych. Mieszkańcy odmalują brudną, nieestetyczną boczną ścianę świetlicy wiejskiej od strony siłowni. Przy palenisku pojawią się dodatkowe ławki. Ze środków funduszu sołeckiego zaplanowano zakup namiotu i ławek do organizacji imprez plenerowych.

Wartość projektu oszacowano na ponad 60 tysięcy złotych. Połowa tej kwoty to dofinansowanie w ramach konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. Z budżetu gminy na realizację projektu przeznaczonych zostanie 18 tys. złotych., kolejnych 6600 tys. złotych pochodzić będzie z funduszu sołeckiego Karsek, pracę społeczną wyceniono na ponad 9 tys. zł.

W Kwiatkowie z kolei powstanie zielona strefa rekreacji i wypoczynku. Dotychczasowy plac przy świetlicy wiejskiej wzbogaci się o drewnianą altanę letniskową wraz z ławostołami, zmodernizowany zostanie także istniejący plac zabaw. Pojawią się nowe elementy dla dzieci: bujaki i karuzela. Cały teren zostanie uporządkowany. Pojawi się stojak na rowery, kosz na odpady oraz tablica informacyjna.

Realizacja projektu w Kwiatkowie kosztować będzie prawie 50 tysięcy złotych. 30 tys. złotych to środki z konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”, 14 tys. złotych pochodzić będzie z tegorocznego funduszu sołeckiego Kwiatkowa, pracę społeczną mieszkańców wyceniono na ponad 5 tysięcy złotych.

Umowy na dofinansowanie projektów zostaną podpisane na początku lipca. Inwestycje zarówno w Karskach jak i Kwiatkowie mają zakończyć się do końca października tego roku.

„Pięknieje Wielkopolska Wieś” to jeden z najbardziej popularnych programów dotacyjnych wśród samorządów. Dotację można otrzymać m.in.: na budowę i remonty świetlic, zieleńców czy placów zabaw. Ideą konkursu jest wspieranie inicjatyw mieszkańców, którzy chcą zmienić swoją miejscowość.

 

Źródło: https://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?xtyp=14&xmenu=286&sub=284&menu=9&dzialy=9&typ=13&akcja=artykul&artykul=2989

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas