Menu

E-platforma dla mieszkańców gminy Ostrów Wielkopolski już aktywna

E-platforma dla mieszkańców gminy Ostrów Wielkopolski już aktywna

W okresie od września 2016 roku do kwietnia 2018 roku na terenie województwa wielkopolskiego realizowany był projekt "Cyfrowe samorządy atutem Wielkopolski - nowe obszary świadczenia e-usług w 22 gminach województwa wielkopolskiego". Gmina Ostrów Wielkopolski również przystąpiła do jego wdrażania. Rezultatem tego programu jest platforma komunikacyjna, która ma na celu usprawnienie obsługi klientów Urządu Gminy w Ostrowie Wielkopolskim.

Uruchomienie w gminie Ostrów Wielkopolski e-platformy pozwoli na internetową obsługę mieszkańców i przedsiębiorców, w obszarach dotyczących podatków i nieruchomości. W ramach projektu, uruchomione zostały również dwa systemy dziedzinowe usprawniające pracę urzędu, pozyskano także komutery z niebędnym osprzetem.

Platforma komunikacyjna umożliwia podatnikom m.in. na uzyskanie dostępu do informacji o naliczonych podatkach i opłatach, sprawdzenie dokonanych płatności i aktualnego stanu zobowiązań, dokonywanie płatności online, a także składanie do urzędu pism i wniosków przez Internet.

Zgodnie z obowiązującym prawem, samorządy już od kilku lat mają możliwość świadczenia usług publicznych za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Jednakże w szerokim zakresie z możliwości tej nadal korzysta ograniczona liczba gmin i powiatów w Polsce. Na podkreślenie zatem zasługuje fakt, że gminy uczestniczące w projekcie znajdują się w gronie samorządów innowacyjnych i nowoczesnych, które starają się ułatwić obywatelom kontakt z administracją, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa i poufności realizowanych transakcji.

Przedsięwzięcie było realizowane przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

 

Źródło: https://www2.wokiss.pl/artykuly-bannery/projekt-cyfrowe-samorzady.html

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas