Menu

LETNI WYPOCZYNEK POD NAMIOTAMI

LETNI WYPOCZYNEK POD NAMIOTAMI

 

„Zielona Polana miejscem wspólnych wspomnień 2019” to tytuł biwaku w którym uczestniczyło 90 uczniów ze szkół z terenu Gminy Ostrów Wlkp. Odbył się on w dniach 3-17 lipca 2019 roku, w trzech 5-dniowych turnusach. Jest to już 11 edycja tej formy wypoczynku organizowana przez Uczniowski Klub Sportowy „Tęcza” w Lamkach.


Miejscem pobytu była Stanica Harcerska „Zielona Polana” w Ostrowie Wlkp. Podczas obozu dzieci skorzystały z całej infrastruktury ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego „Piaski-Szczygliczka” w Ostrowie Wlkp. Odwiedziły park linowy, basen miejski „Olimpijska”, przejechali wyznaczoną trasę kolejką turystyczną. Uczestniczyli w różnego typu zajęciach: profilaktycznych - plastycznych, graficznych, rekreacyjno-ruchowych, świetlicowych. Uczniowie korzystali również z kąpieliska, integrowali się także przy wspólnym ognisku. Uczestnicy mieli zapewnione pełne wyżywienie w Restauracji „Plażowa”. Wypoczywające dzieci odwiedziła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrowie Wlkp. z przewodniczącą Marią Berą (10.07). Członkowie komisji rozdali wszystkim uczestnikom elementy profilaktyczne w ramach kampanii profilaktyczno-edukacyjnej (chusty, opaski, piłeczki, elementy odblaskowe). Kadra obozu (opieka pedagogiczna, medyczna i zajęcia profilaktyczne) to nauczyciele ze szkół gminy Ostrów Wlkp.: Małgorzata Mocek, Jakub Mróz, Ireneusz Paszek, Rafał Sępołowicz i Jerzy Wiśniewski. Zadanie to finansowo wsparła Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Gminie Ostrów Wlkp.

"Cieszymy się, że tak wielu najmłodszych może spędzić zorganizowane wakacje na wesoło sportowo i zdrowo, a przy tym bezpieczne. W programie kolonii ważnym elementem były zajęcia profilaktyczne, dzięki którym, mam nadzieję, uchronimy je przed różnego rodzaju uzależnieniom i niebezpiecznym używkom" - podkreśla Maria Bera, przewodnicząca Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Ostrów Wielkopolski.

„Najbardziej cieszy radość oraz zadowolenie dzieci z pobytu na organizowanych dla nich wakacyjnych projektach. To jednak nie koniec zorganizowanego wypoczynku. W dniach 19-23 sierpnia 2019 roku w szkołach Gminy Ostrów Wlkp. odbędą się półkolonie dla ok. 300 dzieci. Dziękuję serdecznie przy tej okazji opiekunom za zaangażowanie i pomoc w realizacji letniego wypoczynku - podkreśla Tomasz Mocek, organizator wypoczynku.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas