Menu

„DOBRY POCZĄTEK” JUŻ PO RAZ DZIESIĄTY"

„DOBRY POCZĄTEK” JUŻ PO RAZ DZIESIĄTY"

 

Autorski program Gminy Ostrów Wielkopolski „Dobry Początek” skierowany do kobiet w ciąży , miał już swoją 10. odsłonę. 14 kolejnych pań odebrało w Gorzycach Wielkich specjalnie przygotowane dla nich zestawy najpotrzebniejszych rzeczy w pierwszych tygodniach życia dziecka.

Te zestawy to 50 różnego rodzaju elementów takich jak: ubranka dla noworodka, pieluszki, kosmetyki, a także różnego rodzaju niezbędne akcesoria. Każda kobieta w ciąży otrzymała także rzetelne materiały edukacyjne dotyczące profilaktyki ciąży oraz wademekum pediatryczne. Zawartość zestawu została przygotowana po konsultacji ze specjalistami i bardzo spodobała się obdarowanym przyszłym mamom.

- Myślę że taka paczka jest lepsza niż gdyby przyszła mama otrzymała po prostu pieniądze. Super, rewelacja – jesteśmy w szoku, że jest w niej tyle rzeczy. Wszystko się przyda – zapewnia jedna z obdarowanych mam, Anna Urbaniak.

Jak podkreśla wójt gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk, wprowadzenie programu „Dobry początek” poprzedziły długie przygotowania.

- Badania przed wprowadzeniem pomocy dla kobiet w ciąży trwały w gminie prawie rok. Były różnego rodzaju warsztaty, ankiety. Wyszło nam z tego, że nie zawsze przyszłe mamy oczekują tylko pieniędzy. Nie zawsze też te pieniądze są wydawane zgodnie z przeznaczeniem. A my dajemy gotowy pakiet, gdzie jest wszystko, co jest potrzebne na te pierwsze miesiące życia dziecka. Mamy tyle dobrych opinii, które docierają do mnie i do pracowników, że będziemy to kontynuować o kolejnych latach – zapewnia wójt Kuroszczyk.

Program „Dobry początek” skierowany jest do mieszkanek Gminy Ostrów Wielkopolski.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas