Menu

W nowym budynku Urzędu Gminy przy ulicy Gimnazjalnej rozpoczął się ostatni etap prac – wyposażanie pomieszczeń.

W nowym budynku Urzędu Gminy przy ulicy Gimnazjalnej rozpoczął się ostatni etap prac – wyposażanie pomieszczeń.

 

W nowym budynku Urzędu Gminy przy ulicy Gimnazjalnej rozpoczął się ostatni etap prac – wyposażanie pomieszczeń.

Dziś od samego rana trwało rozładowywanie tirów z meblami. Te przyjechały do nas z Oławy. Wiele z nich ma standardowe wymiary, ale są i takie, które produkowane były na specjalne zamówienie. To m.in.: szafy na dokumenty. Dziś poszczególne elementy trafiły do przypisanych im pomieszczeń. Montaż mebli rozpocznie się od poniedziałku. Do tego czasu do urzędu przyjadą jeszcze kolejne dwie dostawy. W sumie to kilka tysięcy paczek. Wyposażenie urzędu kosztować będzie ponad 400 tysięcy złotych. Umowę w tej sprawie podpisano na początku maja. W drodze przetargu wybrano najbardziej korzystną cenowo ofertę. „Prace wykończeniowe nabierają dużego tempa. Przeprowadzkę urzędu z dotychczasowego przy Alejach Powstańców Wielkopolskich do nowej siedziby przy ul. Gimnazjalnej zaplanowaliśmy na 15 sierpnia. Tego dnia zaangażowani będą wszyscy pracownicy urzędu. O pomoc poprosiliśmy także nasze gminne jednostki OSP, głównie w przewiezieniu dokumentów. 16 sierpnia urząd będzie czynny. Trwać będzie układanie przywiezionych dokumentów, montaż komputerów. Dlatego prosimy interesantów o wyrozumiałość. Tego dnia będzie można jedynie złożyć wniosek.

W poniedziałek, 19 sierpnia oficjalnie rozpoczynamy pracę w Urzędzie Gminy przy ul. Gimnazjalnej 5 w Ostrowie Wielkopolskim. Jestem pewien, że nowe miejsce zdecydowanie poprawi warunki pracy urzędników, będzie także spełniało oczekiwania wszystkich naszych mieszkańców i klientów. – mówi wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Nowy urząd będzie miał prawie 800 metrów kw. powierzchni użytkowej. Jest 3- kondygnacyjny, podpiwniczony. Ogrzewany będzie z miejskiej sieci. Przystosowany jest do osób niepełnosprawnych. Wcześniej w budynku przez wiele lat mieścił się Młodzieżowy Dom Kultury. Z ówczesnego układu pomieszczeń niewiele zostało. Wiele ścian zostało wyburzonych, wiele powstało nowych, wszystko po to by urząd był jak najbardziej funkcjonalny. Remont budynku kosztował w sumie ponad 2 miliony złotych. Pieniądze na remont pochodziły z dwóch źródeł: budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski oraz Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania wyniosła prawie 735 tysięcy złotych.

Komentarze   

0 #2 Linda 2019-08-05 06:40
If you desire to improve your knowledge simply keep visiting this web site and be
updated with the latest gossip posted here.

Here is my blog; http://nouveeskinserum.net/: https://seomafia.net/nouveeskinserumreviews21537
Cytować
0 #1 Modesto 2019-08-04 03:37
Very good post! We will be linking to this great post on our site.
Keep up the good writing.

Also visit my web blog ... http://www.tc.faa.gov/content/leaving.asp?extlink=http://forskolinketovit.com/: http://www.wwrp.online/BiancaFlahe
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas