Menu

Rozpoczął się remont korytarza w Szkole Podstawowej w Szczurach

Rozpoczął się remont korytarza w Szkole Podstawowej w Szczurach

 

Rozpoczął się remont korytarza w Szkole Podstawowej w Szczurach. Prace trwają na parterze budynku. Kosztować będą około 60 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu gminy.

- Po zakończonej termomodernizacji szkoły, która teraz wygląda bardzo okazale, przyszedł czas na prace remontowe wewnątrz. Te podzielone będą na kilka etapów. Naszym celem jest, by szkoła pięknie wyglądała zarówno na zewnątrz jak i w środku. – tłumaczy wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Szkolny korytarz użytkowany każdego dnia przez uczniów nie wyglądał już najlepiej. Brudne ściany, poszarzałe kolory, stare oświetlenie nie dodawały blasku szkole, wręcz przeciwnie. Dodatkowo efekt estetyczny został nadszarpnięty przez modernizację i wymianę centralnego ogrzewania. Władze samorządowe podjęły zatem decyzję o remoncie tej części szkoły.

Prace rozpoczęły się w lipcu, a ich zakres jest bardzo szeroki. Obejmują m.in.: częściowe skucie tynków, rozebranie wykładzin pcv, rozbiórkę podłogi z desek, odgrzybianie i wypoziomowanie legarów, gruntowanie podłoża, szpachlowanie ścian, szlifowanie schodów czy wykonanie podwieszanych sufitów. W ramach inwestycji wymieniona zostanie instalacja elektryczna. Zamontowane zostanie nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED. Dodatkowo wymienione będą stare drzwi do łazienek na najniższej kondygnacji szkoły.

Przypomnijmy: Termomodernizacja szkoły w Szczurach kosztowała prawie 1 mln 500 tysięcy złotych. Obiekt przeszedł kapitalny remont zewnętrzny. Prace trwały prawie rok. W szkole wymienione zostały wszystkie okna, drzwi i całkowicie dach. Docieplone mury, fundamenty, stropy i poddasze. Zamontowano ekologiczny piec na palet oraz wymieniono centralne ogrzewanie. Nowa kolorystyka szkoły idealnie komponuje się z parkowym otoczeniem.

Ostatnio zmienianypiątek, 02 sierpień 2019 07:22

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas