Menu

ATRAKCJE DLA CAŁEJ RODZINY NA FESTYNIE W ZACHARZEWIE

ATRAKCJE DLA CAŁEJ RODZINY NA FESTYNIE W ZACHARZEWIE

 

Już po raz trzeci mieszkańcy Zacharzewa bawili się na rodzinnym festynie zorganizowanym przez tamtejszą Radę Sołecką.


Sołtys Wiesław Janoś wraz ze swoimi współpracownikami zadbali o atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Były pokazy strażackie, przejażdżki bryczką, pokaz udzielania I pomocy przez dzieci, loteria fantowa, pokazy motocrossowe. Dla chętnych czekał także przejazd samobieżną haubicą – 2S1 Goździk. Maszyna konstrukcji wojskowej z okresu po II wojnie światowej wzbudzała duże zainteresowanie. Na scenie z muzyczną niespodzianką wystąpił znany i lubiany Mirek Szołtysek.

Wśród gości w festynie wzięli udział m.in.: wójt gminy Piotr Kuroszczyk, z-ca wójta Antoni Hadryś, przewodniczący rady Piotr Śniegowski, prezes gminnej OSP Sylwester Kląskała oraz Halina Mikołajczyk z GKRPA.

Zjeżdżalnie, dmuchane zamki, zabawy i konkursy z animatorkami zachęcały najmłodszych do wspólnej zabawy. Loteria fantowa z ciekawymi nagrodami również cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Na wyznaczonym terenie swoje pokazy mieli zawodnicy Ostrowskiego Klubu Motocrossowego.

Dla chętnych czekał przejazd samobieżną haubicą – 2S1 Goździk. Maszyna konstrukcji wojskowej z okresu po II wojnie światowej wzbudzała duże zainteresowanie. Tę atrakcję zapewniło Muzeum Techniki i Uzbrojenia Wojskowego w Kaliszu.

Muzyczną niespodzianką był występ Mirka Szołtyska. Śląskie szlagiery artysty przyciągnęły wielu mieszkańców.
Dużym zainteresowaniem cieszył się także Bieg Ulicami Zacharzewa. Na starcie biegu stanęło 21 biegaczy. Wśród nich kobiety i mężczyźni. Jako pierwszy wśród mężczyzn dystans 5 kilometrów pokonał Mateusz Grajek z Klubu Biegacza Czarne Wilki. I miejsce wśród kobiet zajęła Arleta Lorenc także z Klubu Biegacza Czarne Wilki.
Wśród zawodników na starcie stanął także Antoni Hadryś. Zastępca wójta Gminy Ostrów Wielkopolski od kilku lat bierze udział w tego typu biegowych wydarzeniach. Nie od dziś wiadomo, że bieganie to jego pasja. Dodatkowo na krótkich odcinkach pobiegły dzieci.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas