Menu

Julian Dudkowiak z Gorzyc Wielkich wicemistrzem świata w walce Taekwon-do !

Julian Dudkowiak z Gorzyc Wielkich wicemistrzem świata w walce Taekwon-do !

 

14 -letni Julian Dudkowiak z Gorzyc Wielkich został wicemistrzem świata walki Taekwon-do.

Mistrzostwa odbywają się w Brazylii. Te rewelacyjne informacje przekazała nam mama Juliana, Monika Dudkowiak. Trenerem Juliana jest Mariusz Dumitrescu.

Wyjazd na mistrzostwa świata Juliana wsparła finansowo Gmina Ostrów Wielkopolski. Sportowy talent tego młodego człowieka dostrzegł wójt gminy Piotr Kuroszczyk. W kwietniu tego roku Julian otrzymał z rąk włodarza gminy nagrodę za sportowe osiągnięcia.

Julian Dudkowiak z Gorzyc Wielkich trenuje sztuki walki taekwondo, a od 2012 roku odnosi sukcesy zdobywając liczne medale na wojewódzkich i ogólnopolskich zawodach. W ubiegłym roku zdobył m.in.: tytuł Mistrza Polski w walkach, 2 brązowe medale na Mistrzostwach Europy w Dubrowniku, złoty i brązowy medal podczas Mistrzostw Opolszczyzny, złoty i brązowy medal na Mistrzostwach Dolnego Śląska. Największym sukcesem Juliana jest powołanie do Kadry Narodowej Polski ( Kadra C Polskiej Federacji Taekwon-do w sezonie 2018./12019), dzięki temu Julian reprezentuje Polskę podczas Mistrzostw Świata w Rio de Janerio!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas