Menu

Wielkie święto Wysocka

Wielkie święto Wysocka

 

Wielkie kulinarne święto w Wysocku Wielkim już za nami. Moc atrakcji, przegląd kulinarny "Kaczka na talerzu", degustacje potraw oraz konkurencje zrywania „kaczora” przez jeźdźców konnych. Park im. Rodziny Szembeków oraz pola Piotra Walkowskiego wypełniły tłumy!

Tegoroczne święto Wysocka Wielkiego zostało nasycone atrakcjami, które zachęcały wszystkich mieszkańców wsi oraz przyjezdnych gości do uczestnictwa w imprezie. Święto rozpoczęło się Mszą Św. w intencji Ojczyzny oraz dziękczynna za zebrane plony. Po mszy przeniesiono się na zielony plac, gdzie w otoczeniu natury można było bawić się i świętować. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy znalazł coś dla siebie. W parku wiejskim im. Rodziny Szembeków można było skorzystać z dmuchanych zamków, zjeżdżalni czy trampolin. Była także szkółka piłkarska, sektor strażacki oraz strefa malucha, gdzie oprócz konkursów i malowania twarzy można było spróbować swoich sił w puszczaniu kolorowych baniek. Niewątpliwie, jedną z głównych atrakcji tego dnia był Konkurs Zrywania Kaczora. Konkurs podzielony został na kilka kategorii, w tym także dla dzieci i młodzieży oraz seniorów. To niezwykłe widowisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowanie. Publiczność mogła podziwiać nie tylko umiejętności jeździeckie ale także odrobinę akrobatyki ze strony dżokejów. Na polach Piotra Walkowskiego posła RP, zorganizowana została także wielka gonitwa na dystansie 1200 metrów.
Na scenie wystąpił Krzysztof Ogórkiewicz. Publiczność mogła zobaczyć benefis z okazji 50-lecia występów scenicznych artysty.
Czwartkowej imprezie w Wysocku Wielkim towarzyszył przegląd kulinarny na najlepszą potrawę z kaczki. Przygotowano kilka tysięcy darmowych degustacji. A wszystko pod nazwą: Kaczka na talerzu. Gulasz, czernina, rosół, pasztet, kaczki faszerowane i smażone wszystko to czekało na gości, którzy mieli ochotę spróbować tych specjałów. Oprócz kaczki w roli głównej, serwowano również tradycyjną grochówkę. Dla łasuchów przygotowano ciasto drożdżowe oraz setki lodów, które rozdawano co godzinę.
Organizatorami Święta Wysocka Wielkiego byli: Piotr Walkowski poseł RP, Wielkopolska Izba Rolnicza, Piotr Kuroszczyk wójt gminy Ostrów Wielkopolski, sołtys Wysocka Wielkiego Ryszard Dymny wraz z Radą Sołecką, GOK, Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wlkp., LKS Orzeł Wysocko Wielkie., Klub Olimpijczyka w Wysocku Wielkim. oraz OSP Wysocko Wielkie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas