Menu

Droga Czekanów - Karski z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych!

Droga Czekanów - Karski z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych!

 

Sukces gminy Ostrów Wielkopolski. Samorząd otrzymał dofinansowanie na przebudowę drogi gminnej Czekanów – Karski! Gmina otrzymała maksymalne wsparcie finansowe, to aż 80% wartości całej inwestycji.

Ta wyceniona została na 4 mln 740 tys. złotych. Dofinansowanie wyniesie prawie 3 mln 800 tys. złotych. Pieniądze pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych. Dziś Urząd Wojewódzki w Poznaniu ogłosił listę samorządów, które otrzymały wsparcie. Gmina Ostrów Wielkopolski znalazła się na rekordowo wysokim 4. miejscu, na 131 wniosków.

„Zdaję sobie sprawę jak ogromnym zainteresowaniem cieszył się nabór wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych, dlatego tym większa radość i satysfakcja z tak wysokiego dofinansowania i równie wysokiej oceny rankingowej. Wielomilionowa inwestycja w 80% dofinansowana ze środków zewnętrznych. Z naszego budżetu na tę inwestycję wydamy milion złotych. To bardzo dobra informacja. „ – mówi Piotr Kuroszczyk wójt gminy.

Inwestycja dotyczy przebudowy drogi gminnej Czekanów- Karski. Chodzi dokładnie o ulicę Środkową w Karskach oraz ulicę Strażacką w Czekanowie. Droga zostanie całkowicie przebudowana i poszerzona. Na całej długości powstanie też bezpieczny ciąg pieszo-rowerowy. W sumie to ponad dwukilometrowy odcinek.

„Z chwilą podpisania umowy rozpocznie się procedura przetargowa. Inwestycja zgodnie z regulaminem i wytycznymi urzędu wojewódzkiego musi zakończyć się w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą prac. Wszystko wskazuje zatem na to, że przebudowa drogi Czekanów – Karski rozpocznie się jesienią tego roku a zakończy w przyszłym roku. „ – tłumaczy z-ca wójta gminy Ostrów Wielkopolski Antoni Hadryś.

Na tym nie koniec dobrych informacji. Także powiat ostrowski otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki wsparciu finansowemu przebudowana zostanie ulica Ostrowska w Gorzycach Wielkich (odcinek od skrzyżowania z ulicą Polną) do skrzyżowania z ulicą Topolową w Ostrowie Wielkopolskim. W sumie przebudowany zostanie ponad kilometrowy odcinek. Wartość inwestycji wyniesie prawie dwa miliony złotych, z czego 70% stanowić będą środki zewnętrzne.

Ostatnio zmienianyśroda, 04 wrzesień 2019 07:51

Komentarze   

0 #1 Declan 2019-09-07 21:42
Hi there, just became alert to your blog through Google, and found that
it is truly informative. I am gonna watch out for brussels.
I will be grateful if you continue this in future.
Numerous people will be benefited from your writing. Cheers!


My blog :: dien hoa online ha noi: https://flona.vn
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas