Menu

Dożynki parafialne w Łąkocinach

Dożynki parafialne w Łąkocinach

 

Mieszkańcy Łąkocin podziękowali za tegoroczne żniwa.

Okazją do tego były Dożynki Parafialne organizowane w tej miejscowości od wielu lat. Jednym ze starostów dożynek był Eugeniusz Bobowski. Uroczystości rozpoczęły się od korowodu dożynkowego, który przejechał ulicami miejscowości. Rolnicy zaprezentowali sprzęt zarówno dawny jak i nowoczesny. Później rozpoczęła się msza święta koncelebrowana przez proboszcza parafii ks. Marka Chudzię. W homilii podkreślił, znaczenie święta dziękczynienia nie tylko dla rolników ale wszystkich, którzy każdego dnia sięgają po chleb. Ksiądz Chudzia w kazaniu zwrócił uwagę na poszanowanie żywności i pomoc ludziom głodującym.

Dalsze uroczystości rozpoczęły się na boisku przy miejscowym kościele. Wśród gości obecni byli m.in.: z-ca wójta Antoni Hadryś, radny gminy Zenon Janas, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły, zespół Furmany i licznie przybyli mieszkańcy.

Część artystyczną rozpoczęli śpiewem Łąkocanie, taneczne umiejętności zaprezentowali dzieci z przedszkola i uczniowie. Wiązankę piosenek ludowych wykonali Stanisław Włosik i Ola Biniek.

Dla gości przygotowano poczęstunek. Była grochówka z kuchni polowej, ziemniaki z gzikiem, kiełbaski, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Poczęstunek częściowo był przygotowany przez lokalne KGW. 

Organizatorami była Rada Parafialna wspólnie z KGW, OSP, Radą Sołecką i zespołem Łąkocanie.

Ostatnio zmienianypiątek, 06 wrzesień 2019 08:52

Komentarze   

0 #2 ayuqevusex 2019-10-09 02:38
http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin dvu.oybj.igo-info.pl.aim.bb http://mewkid.net/buy-xalanta/
Cytować
0 #1 odocxahhoa 2019-10-09 02:07
http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Amoxicillin Without Prescription Buy Amoxil jek.doty.igo-info.pl.coe.zx http://mewkid.net/buy-xalanta/
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas