Menu

Deszczowe pożegnanie lata

Deszczowe pożegnanie lata

Pogoda pokrzyżowała plany organizatorom pożegnania lata w Gorzycach Wielkich. Jednak pomimo trudności z aurą, lato żegnały dzieci i dorośli, odbyły się konkursy i rywalizacja sportowa. Dodatkowym punktem imprezy było Narodowe Czytanie.

Sołtys wraz z radą sołecką, gorzyckie OSP, Stowarzyszenie Kreatywnych Gospodyń Wiejskich, szkoła, przedszkole i biblioteka włączyły się w organizację pożegnania lata w Gorzycach Wielkich, które odbyło się 7 września br. Impreza odbywająca się już od 5 lat pod nazwą „Żegnam lato, ja, mama i tato” wpisała się w kalendarz imprez gorzyckich. W tym roku przygotowano szereg atrakcji dla gości, niestety wielu z nich nie można było uruchomić z powodu padającego deszczu. Impreza przeniosła się na salę wiejską, gdzie już w gorącej atmosferze odbyły się konkursy, dzieci bawili animatorzy, nauczyciele ze szkoły i przedszkola.
W trakcie imprezy odbyło się Narodowe Czytanie, które odbywał się pod patronatem pary prezydenckiej. Organizatorem akcji była gorzycka biblioteka. Polskie nowele były tematem wiodącym, to też goście czytali „Dym” Marii Konopnickiej. Wśród czytających byli: Piotr Kuroszczyk, Antoni Hadryś, Ewa Mierzwicka, Agnieszka Głowacka, Lucyna Piaskowska, Donata Józefiak, Wiesław Kempiński, Marcin Siudziński, Piotr Piechowiak, Maria Fórmańska.
Pomimo deszczu lato zostało pożegnane, dzieci wychodziły szczęśliwe i uśmiechnięte.

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 09 wrzesień 2019 18:10

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas