Menu

Spotkanie z mistrzem

Spotkanie z mistrzem

 

Julian Dudkowiak – wicemistrz świata w walce Taekwon-do był gościem wójta gminy Piotra Kuroszczyka.

Spotkanie w Urzędzie Gminy było okazją by pogratulować Julianowi ostatnich sukcesów w Brazylii. Chłopcu w spotkaniu towarzyszyli jego rodzice i siostra. Zawody okazały się dla Polaków bardzo szczęśliwe. Wyjazd Juliana na mistrzostwa świata wsparła finansowo gmina Ostrów Wielkopolski. Gratulacje przekazali także przewodniczący rady Piotr Śniegowski, z-ca wójta Antoni Hadryś oraz wiceprzewodniczący rady: Henryk Kwiecień i Ryszard Adamek.
- Pragnę pogratulować tak wspaniałego występu na mistrzostwach świata w Brazylii. Wspaniała rywalizacja i wysokie wyniki przyniosły ogromny sukces. W imieniu nie tylko swoim, ale wszystkich mieszkańców Gminy Ostrów Wielkopolskim serdecznie gratulujemy! Jesteśmy ogromnie dumni z Twoich osiągnięć. Pragnę złożyć także najserdeczniejsze życzenia i gratulacje na ręce rodziców Juliana. Mają Państwo prawdziwy powód do dumy. Życzę kolejnych tak pięknych sukcesów. Wielu nowych, ambitnych wyzwań, które będą inspiracją do sportowych zmagań. – mówił składając życzenia wójt gminy Piotr Kuroszczyk.
14 -letni Julian Dudkowiak z Gorzyc Wielkich został wicemistrzem świata walki Taekwon-do. Mistrzostwa odbywały się na początku sierpnia w Brazylii. Trenerem Juliana jest Mariusz Dumitrescu. Wyjazd na mistrzostwa świata Juliana wsparła finansowo Gmina Ostrów Wielkopolski.
- W sumie na zawodach wzięło udział około 1300 zawodników z całego świata. Pierwszego dnia mistrzostw kibicowałem swoim kolegom, ponieważ startowali zawodnicy z kolorowymi pasami. Swoją walkę miałem w niedzielę, wówczas startowały czarne pasy. W sumie miałem 7 walk. Było trudno kondycyjnie, na szczęście wytrzymałem. Obawiałem się, że nie dam rady, ale się udało. Przegrałem tylko jedną walkę z Kanadyjczykiem. – mówił podczas spotkania Julian Dudkowiak, wicemistrz świata w walce Taekwon-do.
Julian Taekwon-do trenuje od 4 roku życia.
- Sukces okupiony jest jego niesamowitą pracą, ponieważ oprócz tego, że trenuje dwa razy w tygodniu, od 7 roku życia intensywnie wyjeżdża na wszystkie obozy letnie i zimowe, chodzi na siłownie, biega, jeździ na rowerze, trenował także piłkę nożną. Wykonuje bardzo dużą prace nad swoim ciałem. Jesteśmy z niego bardzo dumni i równie mocno się cieszymy z jego ostatnich osiągnięć. – mówiła Monika Dudkowiak, mama Juliana.
Sportowy talent młodego zawodnika dostrzegł wójt gminy Piotr Kuroszczyk. W kwietniu tego roku Julian otrzymał z rąk włodarza gminy nagrodę za sportowe osiągnięcia.
Julian Dudkowiak z Gorzyc Wielkich trenuje sztuki walki taekwondo, a od 2012 roku odnosi sukcesy zdobywając liczne medale na wojewódzkich i ogólnopolskich zawodach. W ubiegłym roku zdobył m.in.: tytuł Mistrza Polski w walkach, 2 brązowe medale na Mistrzostwach Europy w Dubrowniku, złoty i brązowy medal podczas Mistrzostw Opolszczyzny, złoty i brązowy medal na Mistrzostwach Dolnego Śląska. Największym sukcesem Juliana jest powołanie do Kadry Narodowej Polski ( Kadra C Polskiej Federacji Taekwon-do w sezonie 2018./12019). Dzięki temu Julian reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Świata w Foz do Iguacu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas