Menu

Obiekt lekkoatletyczny w Lewkowie oficjalnie otwarty

Obiekt lekkoatletyczny w Lewkowie oficjalnie otwarty

 

Po niespełna rocznej budowie, wczoraj oficjalnie oddano do użytku stadion lekkoatletyczny w Lewkowie. Obiekt powstał przy Szkole Podstawowej.

Tym samym spełniło się marzenie uczniów i nauczycieli, którzy wyczekiwali budowy wielofunkcyjnego kompleksu sportowego. Inwestycja spełnia wymogi Międzynarodowej Federacji Amatorskiej Lekkoatletyki (IIAF). Budowa kosztowała prawie 2,5 mln złotych, z czego 400 tysięcy złotych pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Gmina Ostrów Wielkopolski pozyskała pieniądze z programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej. To pierwszy tego typu obiekt w Gminie i jeden z najnowocześniejszych w regionie. W uroczystościach wzięli udział goście specjalni – olimpijczycy: Szymon Ziółkowski i Zenon Licznerski.

- Dzisiejszy dzień, to ważna data dla naszej szkoły oraz społeczności lokalnej. Spotykamy się w tym miejscu, tuż obok nowo powstałego obiektu sportowego, aby uroczyście go otworzyć i poświęcić. To szczególne dla nas wydarzenie. Po 10 latach od otwarcia hali gimnastycznej, dziś otwieramy kompleks wielofunkcyjny, na który z utęsknieniem czekali uczniowie naszej szkoły. – mówił podczas uroczystości Jacek Piaskowski, dyrektor szkoły w Lewkowie.

W ramach inwestycji powstała bieżnia okrężna 4-torowa o długości 200 metrów, bieżnia prosta o długości 80 metrów, skocznia do skoku w dal, skocznia do skoku wzwyż, rzutnia do pchnięcia kulą, boisko wielofunkcyjne, na którym znajdują się: kort do tenisa, boisko do siatkówki, boisko do piłki ręcznej, pole do koszykówki, trybuny na prawie 200 miejsc siedzących. W sumie obiekt zajmuje powierzchnie 6 tys. metrów kwadratowych. Obiekt jest monitorowany, a dzięki oświetleniu będzie można z niego korzystać także w porze wieczornej.

- Dziś otwieramy stadion lekkoatletyczny, jedyny taki kompleks w gminie. Inwestycja dedykowana jest wszystkim mieszkańcom. Niebawem pojawi się regulamin korzystania z obiektu. Myślę, że mieszkańcy którzy, lubią „królową sportu” znajdą trochę czasu dla siebie i będą korzystać ze stadionu. Mam też nadzieję, że na tym obiekcie będą wyrastały sławy sportowe, które będą rozsławiały naszą gminę w kraju i zagranicą. Wielu sportowców marzy o występie na olimpiadzie, być może tutaj właśnie rozpocznie się ich droga do wspaniałej, sportowej kariery. – mówi Piotr Kuroszczyk, wójt Gminy Ostrów Wielkopolski. Przygotowania do inwestycji rozpoczęły się w 2017 roku, wówczas Gmina Ostrów Wielkopolski złożyła wniosek o dofinansowanie do budowy obiektu lekkoatletycznego do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Udało się. Projekt uzyskał 400 tysięcy złotych środków zewnętrznych. Pozostała kwota 2,1 mln złotych pochodzi z budżetu gminy. 25 września ubiegłego roku podpisano umowę z wykonawcą inwestycji. Prace rozpoczęły się dwa miesiące później, w listopadzie 2018 roku.

- Na ten obiekt czekaliśmy przez wiele lat. Jest bardzo dużo mieszkańców, którzy biegają, uprawiają sport, jestem pewna, że z wielką przyjemnością skorzystają z obiektu. Cieszę się i ogromnie dziękuje wójtowi i Radzie Gminy za przychylność między innymi do mojej prośby, ponieważ ten stadion, jego budowa, to było moje oczko w głowie. – podkreśla Stefania Kątna, radna Gminy Ostrów Wielkopolski. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali m.in.: wójt gminy Piotr Kuroszczyk, przewodniczący rady Piotr Śniegowski, posłowie na Sejm RP Jarosław Urbaniak i Piotr Walkowski, olimpijczycy Zenon Licznerski i Szymon Ziółkowski, dyrektor szkoły Jacek Piaskowski, radna gminy Stefania Kątna, radny powiatowy i nauczyciel W-F Damian Grądzielewski. 

- Bardzo się cieszymy z boiska. Na pewno dużo ciekawsze będą teraz lekcje W-F. Myślę, że będziemy teraz zdobywać lepsze wyniki sportowe - mówi Michał, uczeń Szkoły Podstawowej w Lewkowie.
Uroczystości rozpoczęły się w sali gimnastycznej. Tam była okazja do złożenia gratulacji i życzeń. Część artystyczną przygotowali uczniowie szkoły.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas