Menu

Ogród Elżbiety Gretkiewicz z Kwiatkowa najpiękniejszym zielonym zakątkiem w gminie Ostrów Wielkopolski.

Ogród Elżbiety Gretkiewicz z Kwiatkowa najpiękniejszym zielonym zakątkiem w gminie Ostrów Wielkopolski.

 

Ogród Elżbiety Gretkiewicz z Kwiatkowa najpiękniejszym zielonym zakątkiem w gminie Ostrów Wielkopolski. Rozstrzygnięto 5. edycję konkursu „Relaks w ogrodzie 2019”. Finał odbył się w Kołątajewie.

W nagrodę właścicielka ogrodu otrzymała parasol grzewczy.


- Ogród powstał w ciągu ostatnich 10 lat. Przeważają w nim drzewka iglaste, liściaste oraz krzewy. Występuje duża różnorodność kwiatów. W ogrodzie jest także drewniana altanka, którą przyozdabia kamienna fontanna oraz trawy bambusowe. – mówi o swoim ogrodzie zwyciężczyni Elżbieta Gretkiewicz z Kwiatkowa.
II miejsce zajęli Dorota i Maciej Margiela z Zacharzewa. W nagrodę otrzymali myjkę wysokociśnieniową.
III miejsce zajęła właścicielka ogrodu z Sobótki Paulina Adamczak. W nagrodę otrzymała wysokiej klasy wertykulator elektryczny.
Konkurs po raz 5. zorganizowała gmina Ostrów Wielkopolski wspólnie z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Gorzycach Wielkich. Gospodarzami uroczystości byli wójt gminy Piotr Kuroszczyk, przewodniczący rady gminy Piotr Śniegowski oraz Marcin Siudziński prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gorzycach Wielkich.
- Bardzo się cieszę się i dziękuje, że wzięliście Państwo udział w konkursie. Z wielkim podziwem i szacunkiem oglądałem zdjęcia ogrodów. Często takie miejsca powstają z pasji do kwiatów, drzew, przyrody. Każdy ogród jest inny, a to z kolei czyni go wyjątkowym i pięknym. Wszystkim Państwu bardzo gratuluję i dziękuję za udział w konkursie. - podkreślał w swoim wystąpieniu wójt gminy Piotr Kuroszczyk.
Do udziału w konkursie zgłoszono w sumie 20 ogrodów. Najwięcej, bo 6 z Franklinowa, są też ogrody z Zacharzewa, Gutowa, Sobótki, Karsek i Sm. Olendrów. Po raz pierwszy zgłoszono ogrody z Kwiatkowa i Sadowia. W tym roku przyznano w sumie 5 wyróżnień: Po jednej w kategoriach: ogród – mała architektura, ogród wejście do domu, ogród nowoczesny oraz dwa wyróżnienia w kategorii ogród tradycyjny. Jury przyznało trzy główne nagrody oraz nagrody pocieszenia.
Ogrody oceniali: Justyna Janicka – Madej, Anna Woźnica, Paweł Woźniak z urzędu gminy Ostrów Wielkopolski.
W kategorii OGRÓD MAŁA ARCHITEKTURA zwyciężyła Katarzyna Bogusławska z Sadowia. Za piękne WEJŚCIE DO DOMU nagrodę odebrał Marcin Boroch również z Sadowia. W kategorii OGRÓD NOWOCZESNY zwyciężyli Agnieszka i Grzegorz Bielscy z Zacharzewa. Wyróżnienie za wspaniały OGRÓD TRADYCYJNY otrzymali: Elżbieta Płóciennik z Franklinowa oraz Renata Warzecha także z Franklinowa.
- Myślę, że konkursowe jury miało twardy orzech do zgryzienia. Oglądając zdjęcia ogrodów jestem pełen podziwu dla Państwa pasji i pracy – mówił Piotr Śniegowski, przewodniczący Rady Gminy Ostrów Wielkopolski.
Wśród nagród dla wyróżnień znalazły się: ekspresy do kawy, nożyce elektryczne oraz kosiarka do trawy. Właściciele pozostałych ogrodów otrzymali nagrody pocieszenia. Uczestnicy konkursu otrzymali zestaw produktów ufundowanych przez firmę WOSEBA oraz Lazur z Nowych Skalmierzyc. To kilkuletni partnerzy gminnego konkursu.
Wśród gości obecni byli m.in.: radny powiatu ostrowskiego Damian Grądzielewski, z-ca wójta gminy Antoni Hadryś, radni Gminy Ostrów Wielkopolski na czele z przewodniczącym Piotrem Śniegowskim i wiceprzewodniczącym Henrykiem Kwietniem.
Finał konkursu odbył się na terenie świetlicy wiejskiej w Kołątajewie. Szczególne słowa podziękowania należą się tamtejszej Radzie Sołeckiej, z Haliną Mikołajczyk sołtysem miejscowości na czele oraz dla Koła Gospodyń Wiejskich. Pięknie przygotowane przez panie jesienne dekoracje zachwyciły wszystkich gości.

Ogród z Kwiatkowa najpiękniejszy w gminie Ostrów Wielkopolski. Rozstrzygnięto 5. edycję konkursu.
Zwycięski ogród należy do Elżbiety Gretkiewicz. W nagrodę

Finał odbył się w Kołątajewie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas