Menu

Dzielnicowy przypomina!

Dzielnicowy przypomina!

W związku z incydentami, które miały miejsce na terenie gminy Ostrów Wielkopolski dzielnicowy przypomina, aby nie przekazywać oszustom pieniędzy.

Z uwagi na pojawiające się coraz częściej próby wyłudzenia pieniędzy od mieszkańców podległych miejscowości służbowych jak również na terenie całego działania KPP Ostrów Wlkp. metodą „na wnuczka, na policjanta, a w ostatnim czasie na członka najbliższej rodziny, który spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym i potrzebna jest znaczna suma pieniędzy na kaucję przekazaną osobie, która przyjedzie po pieniądze, bądź przekazana kurierowi. Policja prowadzi działania mające na celu wyeliminowanie takiego procederu również poprzez liczne prelekcje i spotkania z mieszkańcami, gdzie omawiane są sposoby tych oszustw jak i przekazywane są informację mające na celu uwrażliwić mieszkańców aby nie doszło do tego typu zdarzeń. Z uwagi na fakt, iż metody działań sprawców ulegają modyfikacji o czym mogły przekonać się dwie rodziny z powiatu ostrowskiego, które straciły w wyniku działania oszustów znaczne kwoty pieniędzy, kolejny raz Policja apeluje o rozwagę przypominając, iż funkcjonariusze Policji nigdy nie proszą o przekazanie żadnej sumy pieniędzy! Sprawdzamy czy osoba, która do nas telefonuje jest tym za kogo się podaje. Rozłączamy się i dzwonimy na znany sobie numer członka rodziny, który rzekomo do nas dzwonił i spytajmy, czy faktycznie to z nim wcześniej rozmawialiśmy. Nie podejmujmy decyzji pochopnie, a w przypadku wątpliwości informujmy organy ścigania nr 112.
Przypominamy również, iż teren przy Zespole Szkół w Gorzycach Wielkich jest objęty szczególnym nadzorem pod katem dewastacji mienia, spożywania alkoholu, prawidłowego korzystania z urządzeń zamontowanych przy placach zabaw i terenie boiska szkolnego. Z uwagi na powyższe w okresie wakacyjnym należy pozytywnie ocenić zachowanie się młodzieży przebywającej na wskazanym terenie co nie oznacza, że nie dochodzi w ogóle do żadnych incydentów. Pamiętajmy, że wszelkie próby zakłócania porządku bądź dewastacji mienia będą ujawniane i wyciągane konsekwencje.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas