Menu

Finanse bez tajemnic w bibliotece w Gorzycach Wielkich

Finanse bez tajemnic w bibliotece w Gorzycach Wielkich

Dnia 03.07.2014 Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich zaprasza osoby powyżej 50. roku życia na kurs bankowości elektronicznej i zarządzania domowym budżetem. Liczba miejsc jest ograniczona.


Szkolenie będzie składać się z pięciu spotkań, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak zarządzać domowymi finansami i racjonalnie planować wydatki, jak bezpiecznie robić zakupy przez Internet, jak założyć i w jaki sposób posługiwać się bankowym e-kontem, na co zwrócić uwagę biorąc kredyt lub decydując się na założenie lokaty.
Kurs jest elementem trzeciej edycji projektu „O finansach w bibliotece”, prowadzonej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach Programu Edukacji Ekonomicznej. Biblioteka w Gorzycach Wielkich zakwalifikowała się do niego jako jedna ze 113 placówek z małych miejscowości z całej Polski.

Mieszkańcy będą odkrywać tajniki wiedzy ekonomicznej pod kierunkiem bibliotekarzy, przygotowanych do przeprowadzenia kursu podczas szkoleń. Zajęcia będą się odbywały przy pomocy kursu e-learningowego a także przygotowanych w ramach projektu scenariuszy.

Według badań przeprowadzonych przez Narodowy Bank Polski („Postawy i zachowania finansowe osób powyżej 55. roku życia z uwzględnieniem płatności bezgotówkowych”, NBP, 2012), tylko co czwarty mieszkaniec Polski powyżej 55. roku życia korzysta z bankowości elektronicznej, a jedynie 17% osób z tej grupy wiekowej płaci przez Internet rachunki.

Osoby zainteresowane mogą wysłać swoje zgłoszenie mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub zgłosić się telefonicznie 62 734 73 70  Liczba miejsc jest ograniczona.

Informacji na temat kursu udziela:
Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich
Tel. 62 733 42 74
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ostatnio zmienianyczwartek, 03 lipiec 2014 10:36

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas