Menu

Warsztaty rodzinne. Przygotowania do Świąt Wielkanocnych.

Warsztaty rodzinne. Przygotowania do Świąt Wielkanocnych.

 

Już w sobotę, na tydzień przed świętami, w sali OSP w Czekanowie zaczęły się przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. Miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało warsztaty dla dzieci i młodzieży w efekcie których uczestnicy mieli się zapoznać z różnymi technikami przygotowania ozdób świątecznych, dekoracją stołu na śniadanie wielkanocne oraz przygotowaniem wyjątkowej zupy zielonej, zdrowej i niskokalorycznej z zielonego ogórka.


Na godzinę 15.00 do miejscowej sali przyszły dzieci od lat 3 z opiekunami, dzieci w wieku szkolnym oraz młodzież. Zajęcia prowadzone były przez członkinie Koła mające doświadczenie w zakresie prac rękodzieła, przygotowanie zawodowe oraz dużą wolę i chęć podzielenia się swoimi umiejętnościami. Dostosowane zostały do grup wiekowych.
Przedszkolaki kleiły kurki i zajączki oraz malowały styropianowe jajka, trochę starsze ozdabiały jajka metoda wyklejania i decoupage, a młodzież uczyła się „ malowania" jaj woskiem, by w efekcie po ich farbowaniu uzyskać precyzyjne wzory. Tę technikę zdobienia wielkanocnych jaj przekazał młodzieży zaproszony gość pan Wiesław Płóciennik, mieszkaniec Franklinowi k/Ostrowa Wielkopolskiego zajmujący się od lat takim ozdabianiem jajek, którego nauczył się od swej mamy.
Na sali 40 uczestników z zacięciem i dużym zaangażowaniem pracowało nad ozdobami świątecznymi , a w kuchni panie z KGW przygotowywały poczęstunek dla zebranych, by o 17.00 wszyscy mogli zasiąść do stołu.
Wykonane prace zostały podpisane i wystawione do oceny jury, w skład którego weszli: przewodnicząca KGW pani Anna Marczak, radny do Rady Powiatu – pan Damian Grądzielewski i sołtys wsi pan Stanisław Stawski. Nagrodami za uczestnictwo były słodycze. Dzieci otrzymały także okazjonalne dyplomiki, potwierdzające ich aktywny udział w warsztatach.
Na to przedświąteczne spotkanie zostały zaproszone także panie z zaprzyjaźnionego Koła Gospodyń Wiejskich z Gorzyc Małych, które razem z członkiniami miejscowego Koła zdegustowały zieloną zupę i złożyły świąteczne życzenia.
Dzieci z wielką radością zaniosły do domu swe prace, by przy dekoracji świątecznego stołu zaznaczyć swój udział i cieszyć się razem z rodziną w czasie Świąt Wielkiej Nocy.
To przedświąteczne spotkanie odbyło się dzięki dużemu zaangażowaniu Zarządu Koła Gospodyń Wiejskich w Czekanowie, dzięki wysiłkowi członkiń Koła , które przygotowały program i materiały do prac oraz posiłki w kuchni, a także dzięki dofinansowaniu Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski i Gminnego Ośrodka Kultury w Ostrowie Wielkopolskim z siedzibą w Wysocku Wielkim.

Ostatnio zmienianyczwartek, 09 kwiecień 2015 08:02

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas