• 11 sierpnia 2022

Kolacja charytatywna dla Małgosi

Stowarzyszenia Nasze Słaborowice oraz Qltura21 zorganizowało kolację charytatywną dla Małgosi, która choruje na endometriozę. Choroba nie pozwala jej normalnie żyć i funkcjonować.  Kolacja odbyła się w Restauracji „Podjadek” w Górznie.

Kolację charytatywną dla Małgosi odbyła się 12 lutego w Restauracji „Podjadek”. Podczas spotkania wystąpiła z krótkim recitalem Lilianna Giernalczyk, która w doskonale dobranym repertuarze uraczyła gości wspaniałym talentem wokalnym. – Stowarzyszenie Qltura 21 tradycyjnie już zaangażowało się w pomoc dla potrzebującej osoby związanej z naszą gminą. Małgosia walczy z trudną chorobą. Chcemy pomóc jej uzbierać pieniądze na leczenie i operację – powiedział prezes Stowarzyszenia Qltura21 Dariusz Pryczak.

Podczas wydarzenia odbyła się aukcja. Można było wylicytować wiele nagród rzeczowych oraz voucherów, między innymi na lot widokowy szybowcem, weekend w Bukowinie Tatrzańskiej, wykonanie tatuażu czy kolację lub masaż. Zabawa z dobrą intencją była doskonała. – Chcieliśmy włączyć się do akcji pomocy Małgosi, mam nadzieję, że nasza akcja przyniesie spodziewanie rezultaty – powiedziała Sylwia Paterek-Nycz, prezes Stowarzyszenia Rozwoju wsi „Nasze Słaborowice”.

Sponsorzy, którzy przekazali produkty lub usługi na licytację to: Restauracja i Hotel Podjadek w Górznie, Restauracja i Hotel Jesionowy Dwór w Gutowie, Restauracja Pod Dębami w Ostrowie Wielkopolskim, Jubilerstwo NIX, Devil Cars Poznań, Pensjonat Pod Miedzą w Bukowinie Tatrzańskiej, Lotnisko Michałków, Masarnia „Franka”, Peugeot Sztukowski, Black Glass Jasiński, Studio Tatuażu Desdemona – Romek Lisiak, Salon Expert Loreal Ewa Ibron, Kashmir SPA, Salon Urody Edit, Ostrowskie Centrum Terapii Dziecięcej – Magdalena Kajewska.

Do zbiórki dołączyła się Karolina Rakuć – Jędrzejak żona Tomasza Jędrzejaka oferując jego kevlar żużlowy, który został zlicytowany podczas jednej z aukcji na portalach internetowych

Małgosia jest nauczycielką ze szkoły w Słaborowicach. Ma 30 lat i choruję na endometriozę IV stopnia. Jest to podstępna nieuleczalna choroba, która nieleczona prowadzi do uszkodzenia i deformacji licznych narządów w obrębie miednicy mniejszej. Niestety leczenie tej choroby nie jest w żaden sposób refundowane. Małgosia zbiera pieniądze na leczenie i operację (wstępnie zaplanowaną na lato 2020). Leczenie obejmuje: wizyty i konsultacje z lekarzami, dojazdy do klinik w Warszawie, badania, leki, zabieg usunięcia stomii (istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo  założenia stomii tymczasowej podczas operacji) i rehabilitację. Operacja będzie polegać m.in. na: laparoskopowym usunięciu jak największej ilości ognisk endometriozy i adenomiozy, uwolnieniu zrostów, usunięciu lewego jajowodu wraz z wodniakiem, usunięciu mięśniaka (jeżeli się potwierdzi) oraz resekcji fragmentu jelita. Tak skomplikowaną operację zdecydował się przeprowadzić dr Siekierski z kliniki Medicover w Warszawie. Operacja pozwoli Małgosi cieszyć się życiem bez bólu i ciągłego uczucia dyskomfortu, a także jest dla niej jedyną szansą na zajście w ciążę.

Małgosia wierzy, że dzięki wsparciu rodziny, przyjaciół, znajomych i osób jej życzliwych jej stan zdrowia poprawi się na tyle, by móc cieszyć się pełnią życia i być szczęśliwą.
Na pomoc w leczeniu Małgosi dotychczas zebrano ponad 10 tyś. Złotych, jednak można cały czas pomagać. Można wpłacać pieniądze na stronie https://zrzutka.pl/ez4dxv

Redaktor

Read Previous

Powiedz NIE obcemu

Read Next

Walentynkowe warsztaty

Leave a Reply