• 12 lipca 2020

Roztańczone Gorzyce dla Zuzi

Wielka taneczna impreza odbyła się w hali sportowej w Gorzycach Wielkich, której głównym celem była pomoc dla Zuzi, potrzebującej kosztownej rehabilitacji. Impreza była wspólną inicjatywą wszystkich organizacji i instytucji w Gorzycach Wielkich.

Gorzyce tańczą to impreza charytatywna, która odbyła się dzięki zaangażowaniu wszystkich organizacji w Gorzycach Wielkich dnia 8 grudnia. Najważniejszym celem była pomoc małej Zuzi, która wymaga ciągłej rehabilitacji, aby powrócić do zdrowia. Gorzycka hala sportowa zapełniła się w całości, a przybyli mieszkańcy mogli zobaczyć tańczących „Gorzyczan”, „Wiecznie Młodych”, uczniów szkoły podstawowej, przedszkolaków oraz baletnic z grupy „Piramida”, pokaz ruedy w wykoniu studia tańca „Estrella”.

Głównym punktem programu były warsztaty salsy dla wszystkich przybyłych na imprezę gości, poprowadzone przez Arka Giela, instruktora salsy.

– Inicjatywa pomocy wyszła od Alicji Koteckiej i Dariusza Pryczaka, którzy rozpoczęli akcję, wszystkie organizacje z terenu naszej miejscowości chętnie pomogły. Cieszę się z tak licznego udziału naszych mieszkańców, choć widzę, że jest również sporo gości – powiedziała sołtys wsi Gorzyce Wielkie Maria Fórmańska.

Na zakończenie pojawił się Mikołaj na motorze, sprawiając spore zaskoczenie. Patronem zbiórki było Stowarzyszenie Qltura21, które prowadziło akcję na rzecz dziewczynki w dwóch miejscach w tym dniu. Jednym były Gorzyce Wielkie, drugim Wtórek, gdzie zbiórkę wspierał Mateusz Kołeczko. W czasie dwóch imprez zebrano blisko 11 000 zł.
Akcję organizowali: Sołtys i Rada Sołecka, Grupa Odnowy Wsi, szkoła, przedszkole, biblioteka, Ochotnicza Straż Pożarna, SPR „Szczypiornia”, „Gorzyczanka”, Klub Aktywnego Seniora, Rittorno, Wiecznie Młodzi, Chór „Radość”, „Furmany”, wędkarze, szachiści, harcerze, Koło Gospodyń Wiejskich, grupa „Piramida”, Gminny Ośrodek Kultury oraz grupa motocyklowa z Gorzyc Wielkich „Creazy in the dark”.

Redaktor

Read Previous

Okręgowa wystawa gołębi hodowlanych we Wtórku

Read Next

Skrzydlate piękności na wystawie

Leave a Reply