• 18 października 2024

MISTRZOSTWA GMINY W SIATKÓWCE

W niedzielę 21 lipca 2024 r., na trzech boiskach przy sali wiejskiej w Sadowiu, odbyły się mistrzostwa gminy Ostrów Wielkopolski w piłce siatkowej. Impreza, zaliczana do projektu SPARTAKIADA 2024, zgromadziła 17 drużyn – siedem kobiecych i dziesięć męskich.

W rywalizacji kobiet zażarty bój w finale stoczyły panie z Gorzyc Wielkich i Czekanowa. Tym razem lepsze okazały się zawodniczki z Gorzyc Wielkich, które zdetronizowały ekipę z Czekanowa, mistrzynie ostatnich dwóch edycji. Trzecie miejsce zajęły siatkarki z Łąkocin, które pokonały gospodynie z Sadowia 2:0.

W rywalizacji mężczyzn również najlepsi okazali się mieszkańcy Gorzyc Wielkich, którzy w finale pokonali ekipę z Daniszyna 2:0. Brązowe medale wywalczyli siatkarze z Kwiatkowa po pokonaniu Łąkocin 2:1.

Na koniec zawodów puchary, medale i pamiątkowe dyplomy najlepszym zespołom wręczali Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Dariusz Pryczak, Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Ostrowie Wielkopolskim Rafał Szubert oraz prezes OSP Sadowie Łukasz Kowalewicz. Sędzią głównym zawodów był Ireneusz Paszek.

W otwarciu turnieju wzięli udział Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Dariusz Pryczak, radny powiatowy Mateusz Kołeczko oraz radni gminni Henryk Kwiecień, Marek Jagodziński i Karolina Przytuła.

Organizatorem imprezy było Gminne Zrzeszenie LZS w Ostrowie Wielkopolskim oraz LZS Sadowianka Sadowie.

Mistrzostwa gminy w piłce siatkowej współfinansowane były z budżetu gminy Ostrów Wielkopolski.

Gorzyce Wielkie – Daniszyn 2:0

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA „SPARTAKIADY 2024” po zimowej spartakiadzie, tenisie stołowym, piłce nożnej i piłce siatkowej