• 25 kwietnia 2024

DNI SPORTU W DANISZYNIE

W dniach 17-18 lipca na boisku piłkarskim w Daniszynie odbyły się Dni Sportu. W pierwszym dniu zorganizowano turniej piłki nożnej dla trampkarzy z okazji 65-lecia powstania Ludowego Zespołu Sportowego „Błysk” Daniszyn.

W rozgrywkach brały udział drużyny sześcioosobowe z roczników 2006 i młodsi. W zawodach wzięły udział cztery zespoły tj. FC „Chmurki” Chojnik, LUKS Radłów, LKS „Ogniwo” Łąkociny oraz LZS „Błysk” Daniszyn.

Rozgrywki odbyły się systemem „każdy z każdym”. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna gospodarzy, drugą lokatę zajęła ekipa LUKS Radłów, trzecie miejsce przypadło LKS „Ogniwo” Łąkociny, a czwarte drużynie FC „Chmurki” Chojnik.

W drugim dniu zmagań odbył się VII Memoriał im. Henryka Młynarczyka w piłce nożnej. Do turnieju zgłosiło się 14 sześcioosobowych drużyn. Pierwsze miejsce zajęła drużyna MDM KOMPUTERY, drugie ŁĄKOCINY, a trzecie YOUNG BOYS.

Królem strzelców memoriału okazał się Michał Grzęda z drużyny ŁĄKOCIN, a najlepszym bramkarzem Mateusz Krawczyk z MDM KOMPUTERY.

Podczas memoriału odbył się konkurs rzutów karnych, który wygrał Mikołaj Zając. Na koniec imprezy rozegrano turniej drużyn oldboys, w którym udział wzięły LKS „Ogniwo” Łąkociny, LZS „ Błysk” Daniszyn oraz LZS „Start” Nabyszyce.

W rozgrywkach „każdy z każdym” najlepszą drużyną okazał się LZS „Start” Nabyszyce, wyprzedzając LKS „Ogniwo” Łąkociny i LZS „ Błysk” Daniszyn.

Puchar za zajęcie pierwszego miejsca w VII Memoriale im. Henryka Młynarczyka ufundował Przewodniczący Powiatowej Rady Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Ostrowie Wielkopolskim Stanisław Ratajczak. Pozostałe puchary i medale ufundował Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski. Nagrody wręczał zastępca Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski Antoni Hadryś wraz z radnym gminnym Pawłem Małuszkiem.

LZS „Błysk” Daniszyn dziękuje wszystkim sponsorom oraz działaczom sportowym za pomoc w organizacji pierwszych Dni Sportu w Daniszynie.