Dzień Seniora w Borowcu

Mówią, że życie zaczyna się po 40. Może po 50? Albo po 60? A może jeszcze później. Może zacząć się w każdej chwili, aby czerpać z niego pełnię radości. A przecież to z wiekiem człowiek nabiera mądrości życiowej i doświadczenia. To seniorzy są skarbnicą tradycji i wiedzy na temat lokalnych społeczności.

Papież Franciszek powiedział „naród, który nie dba o seniorów nie ma przyszłości”. Idąc za tymi słowami organizacje z Borowca postanowiły rozweselić najstarszych mieszkańców swojej wsi i uroczyście świętować Dzień Seniora, który odbył się na sali wiejskiej w Borowcu.

Gości przywitali Sołtys Borowca Paweł Orłowski oraz przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Borowcu Paulina Mikołajczyk. Gospodarze złożyli życzenia seniorom oraz podziękowali wszystkim sponsorom, dzięki którym możliwa była organizacja nie tylko Dnia Seniora, ale wszystkich imprez kulturalnych, które odbył się w minionym roku w Borowcu.

Kiedy zaproszeni seniorzy i inni goście przybywali na uroczystość zostali obdarowani pięknym czerwonymi różami oraz lampką szampana, którą wszyscy wnieśli toast za zdrowie seniorów. Podczas toastu rozkrojony został również tort przygotowany na tą okazję, którego fundatorem był Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Walkowski.

Podczas imprezy seniorzy bawili się przy muzyce oraz mogli posilić się pysznymi potrawami przygotowanymi przez panie z miejscowego KGW, którym również w obecności wszystkich zgromadzonych gospodarze uroczyście podziękowali.

Imprezę uświetniły występy dzieci z Publicznego Przedszkola w Borowcu. Dzieci spisały się na medal. Dostarczyły seniorom wiele uśmiechu, ale również wzruszeń. Jadnak na tym nie skończyła się część artystyczna, ponieważ gości odwiedził Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim Adam Wasiela, który wraz z Izabelą Staroń zabrali wszystkich zebranych w muzyczną podróż  po przeszłości.

Wszyscy goście opuszczali imprezę w wspaniałym nastroju z uśmiechami na twarzach.

Redaktor

Read Previous

Unihokej

Read Next

Konkurs Literacki na Świąteczna Pastorałkę

Leave a Reply