• 24 kwietnia 2024

III Cross Duathlon w Wysocku Wielkim. Na starcie stanęło 96 uczestników.

W Wysocku Wielkim odbył się Cross Duathlon im. Szymona Pieczyńskiego. Organizatorem był Klub Sportowy Maraton Ostrów Wielkopolski, który już w ubiegłym roku, postanowił właśnie w ten sposób uczcić pamięć zmarłego tragicznie triathlonisty Szymona Pieczyńskiego. W zawodach w różnych kategoriach wiekowych wzięło udział 96. zawodników. Wydarzenie wsparła finansowo Gmina Ostrów Wielkopolski.
Uczestnicy mieli do pokonania najpierw 5 kilometrów biegu, następnie 20 kilometrów jazdy rowerem po duktach leśnych i na koniec 2,5 kilometra biegu.
Trasę najszybciej pokonał Grzegorz Wojtczak z Wrocławia, który finiszował z czasem 01:12:48. O minutę i 33 sekundy później na mecie zameldował się Marcin Burchacki z Gowarzewa. Trzeci był Miłosz Czechowicz z Piły.
Wśród kobiet wygrała Anna Górska z Ostrowa Wielkopolskiego, która w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet była 31. z czasem 01:31:39. Druga w rywalizacji kobiet była Małgorzata Leja z Raczyc, a trzecia Monika Jadczak z Krotoszyna.
Wśród zawodników byli również pracownicy Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski: z-ca wójta gminy Antoni Hadryś oraz Paweł Woźniak i Mateusz Krawczyk.
O pechu podczas zawodów może mówić Antoni Hadryś, któremu na 18 kilometrze jazdy rowerem przytrafiła się poważna awaria roweru. Zastępca wójta ostatnie dwa kilometry do strefy zmian musiał dobiec, po czym kontynuować kolejną konkurencję biegową. Ostatecznie Cross Duathlon 2020 zakończył z bardzo dobrym czasem: 01:49:43.