• 11 sierpnia 2022

Jubileusz 5-lecia działalności Koła nr 4 PZERiI

Koło nr 4 Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Górznie powstało w maju 2015 roku. Obecnie zrzesza 158 członków. To jedna z prężniej działających tego typu organizacji w Południowej Wielkopolsce, która aktywizuje swoich rówieśników i inspiruje ich do działania. W minioną sobotę wspólnie świętowali 5-lecie swojej aktywnej działalności.

 

W sobotę, 18 lipca członkowie Koła nr 4 z Górzna z gminy Ostrów Wielkopolski obchodzili jubileusz 5-lecia istnienia organizacji.

W uroczystości obchodów rocznicowych klubu oprócz samych seniorów wzięli udział zaproszeni goście, między innymi: poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak, radny gminy Michał Szymoniak, wicestarosta Roman Pacholczyk, wiceprezes Terenowego Klubu Olimpijczyka Andrzej Kurek oraz delegacje PZERiI okręgowego zarządu w Kaliszu oraz rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Nie zabrakło kwiatów, gratulacji, wyrazów uznania i życzeń dla zarządu koła oraz dla wszystkich członków organizacji.

Gości powitał gospodarz spotkania i zarazem założyciel Koła Marian Orłowski. Uroczystość otworzył dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim – Adam Wasiela, który wraz z Barbarą Maciąg przedstawili krótki recital muzyczny. Takie przeboje jak „Pamiętam ciebie z tamtych lat”, „Cicha woda” czy „Cała sala śpiewa z nami” wprowadziły wszystkich w biesiadny nastrój. Artyści  wspaniale nawiązali dialog z publicznością i włączyli wszystkich do wspólnego śpiewania. Dla jubilatów wystąpił również zespół „Stawiszynianki”, który zaprezentował wiązanki znanych i lubianych piosenek ludowych i biesiadnych oraz zaśpiewał uroczyste „100 lat”.

Przedstawiciele zarządu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddziału okręgowego w Kaliszu przyznali dyplom uznania Marianowi Orłowskiemu za zasługi dla dobra organizacji i całej społeczności skupiającej ludzi „Złotego wieku”. – Jest nam ogromnie miło, że możemy uczestniczyć w jubileuszu 5 – lecia. To spory kawałek życia każdego z nas. Przez te lata tworzyliśmy atmosferę przyjaźni i wzajemnej życzliwości. Dziękujemy Panu Marianowi, który podjął się tej trudnej pracy.

Wyrazy wdzięczności  zarządowi koła oraz prezesowi Marianowi Orłowskiemu złożyli członkowie koła. Dziękowali za wielkie zaangażowanie, przede wszystkim za organizowanie wspólnych spotkań i wycieczek. Zgodnie twierdzą, że nie ma takiego prezesa jak w Górznie.
– Najważniejsze, że udało nam się zjednoczyć aż tyle osób. Cieszę się, że ludzie to doceniają, widzą efekty działalności naszego koła oraz ciężkiej, ale efektywnej pięcioletniej pracy. Jubileusz jest doskonałą okazją, aby wyrazić wdzięczność tym, którzy wspierają naszą  działalność. Serdecznie wszystkim dziękuję. Przez 5 lat udało nam się zorganizować 11 wyjazdów wypoczynkowych oraz 6 wycieczek jednodniowych oraz wiele imprez integracyjnych. Aktywność seniorów jest wspaniałym przykładem tego, jak można wspólnie działać, rozwijać się i cieszyć życiem. Pogoda ducha i pozytywne nastawienie osób w kole jest inspirujące i godne naśladowania – mówił podczas spotkania prezes koła Marian Orłowski.

Podczas spotkania  najbardziej aktywnym i zaangażowanym na rzecz koła osobom z organizacji wręczono podziękowania. Po atmosferze pełnej emocji i wzruszeń odbyła się biesiada przy smacznym poczęstunku i dźwiękach tanecznej muzyki.

Organizacje zrzeszające seniorów odgrywają ważną rolę w życiu każdego społeczeństwa. Seniorzy są ważną częścią życia społecznego i kulturalnego Dzięki temu członkowie mogą czuć się potrzebni, a przede wszystkim mają możliwość radosnego i aktywnego spędzenia czasu. Pokazują, że piękno odnaleźć można na każdym etapie życia. Zarząd koła stale czeka na nowych członków.

Małgorzata Szyszka

Read Previous

Prace porządkowe przy głazie w lesie Bagatela

Read Next

Dofinansowania na retencję w obszarach wiejskich

Leave a Reply