KOLEJNE MEDALE DLA MŁODYCH ZAWODNIKÓW LKS ORZEŁ WYSOCKO WIELKIE 2022-05-27

2 złote medale i 1 srebrny medal na Mistrzostwach Wielkopolski żaczek i żaków w tenisie stołowym dla zawodników LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie.

Po trzech ostatnich tytułach Wicemistrza w kategorii młodziczek, w końcu Aleksandra Nawrocka z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie w swojej wiekowo kategorii żaczek sięgnęła po najwyższe trofeum w województwie i zdobyła Indywidualne Mistrzostwo Wielkopolski żaczek na 2022 rok!

W niedzielę 22 maja br. w Raszkowie obyły się Mistrzostwa Wielkopolsk żaczek i żaków. Organizatorem Mistrzostw był Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego oraz Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Wysocko Wielkie. Patronat nad imprezą objął Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Pan Piotr Walkowski, który ufundował okazałe puchary.

Z terenu powiatu ostrowskiego zawodnicy z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie byli jedynymi reprezentantami z naszego powiatu, którzy po trzech wcześniejszych turniejach cyklu Grand Prix, uzyskali awans na Mistrzostwa Wielkopolski.

Do rywalizacji indywidualnej zakwalifikowały się aż 4 zawodniczki oraz 1 zawodnik z Akademii przy LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie. Finalnie w  gronie najlepszych 8 zawodniczek z Wielkopolski, aż 4 zawodniczki stanowiły adeptki  wysockiego LKSu, które za Mistrzynią Aleksandrą Nawrocką  stanęły kolejno na pozycjach: 4 miejsce Lena Spławska, 5 miejsce Franciszka Dudzińska i 8 miejsce Nadia Spławska. Jedyny zawodnik Marcel Sokołowski uplasował się na 8 pozycji.

Po indywidualnych zmaganiach przeprowadzone zostały Mistrzostwa Wielkopolski par klubowych w grze deblowej. Sensacyjnie w finale Mistrzostw spotkały się dwie Akademijne drużyny z wysokiego LKSu w składzie: kuzynki Lena i Nadia Spławskie  oraz Aleksandra Nawrocka i Franciszka Dudzińska. Po zaciętym wyrównamy pojedynku lepszą okazała się być para: Aleksandra Nawrocka i Franciszka Dudzińska, które zdobyły tytuł Mistrza Wielkopolski par klubowych w grze deblowej żaczek na 2022 rok, a Lena Spławska i Nadia Spławska zdobyły tytuł Wicemistrza Wielkopolski par klubowych w grze deblowej żaczek na 2022 rok.