MISTRZOSTWA KIBICÓW SPORTOWYCH ROZSTRZYGNIĘTE

Łukasz Meyer wywalczył tytuł Mistrza Kibiców Sportowych Województwa Wielkopolskiego. Konkurs odbył się 1 kwietnia 2023 r., w Wysocku Wielkim, a głównym organizatorem był Terenowy Klub Olimpijczyka imienia Mariana Matysiaka.

O triumfie Łukasza Meyera zadecydowało ostatnie pytanie w teście ustnym, w którym zdobył on 5 punktów, a dotychczasowy lider i obrońca tytułu mistrzowskiego Mirosław Prętkowski nie wywalczył żadnego punktu. Ostatecznie Meyer zgromadził 77 „oczek” i wyprzedził minimalnie (o 1,5 punktu) Prętkowskiego. Na trzeciej pozycji uplasował się Sławomir Podrzycki.

Kolejne lokaty wywalczyli: Dawid Franek, Marek Dziarski i Rafał Grzegorowski.

Podczas sobotnich zawodów nagrodzono także trzy najlepsze osoby z XX Mistrzostw Kibiców Sportowych Szkół Podstawowych Powiatu Ostrowskiego. W tej kategorii wygrała Julia Fluder z SP Huta przed sklasyfikowanymi ex aequo na drugim miejscu Zofią Kusz i Jowitą Grek również SP Huta.

Info: Piotr Musieł