Modernizacja placu zabaw w Borowcu

Trwa modernizacja placu zabaw przy Przedszkolu Publicznym w Borowcu. Już niedługo dzieci z Borowca będą mogły w przyjemny i bezpieczny sposób spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu.

Dzieciom uczęszczającym do miejscowego przedszkola już od lat brakowało bezpiecznego miejsca do zabaw pod gołym niebem. Plac zabaw, który znajdował się przy placówce, był w bardzo złym stanie. Jego elementy były stare i nieatrakcyjne dla dzieci, a w ostatnim okresie jego stan mógł zagrażać bezpieczeństwu bawiących się tam dzieci.

Przebudowa placu zabaw, która trwa od niespełna trzech tygodni jest inwestycją bardzo ważną dla mieszkańców Borowca. Jak informuje radny gminy Ostrów Wielkopolski Ryszard Adamek – Na modernizację tego miejsca zostało przeznaczone 100 tys. zł z budżetu gminy.

Bardzo ważnym elementem dla bezpieczeństwa dzieci była wymiana ogrodzenia. Wymieniona została także nawierzchnia placu. Wysłużona już huśtawka i zjeżdżalnia zostały zastąpione innymi kolorowymi atrakcjami dla dzieci. Powstałą również przytulna, drewniana piaskownica.  Całości upiększona szczyptą zieleni cieszy oczy mieszkańców Borowca, a dzieci z niecierpliwością czekają na zakończenie prac i możliwość zabawy na nowym placu zabaw.

Małgorzata Szyszka

Read Previous

Nowa odsłona programu „Czyste powietrze”

Read Next

Mistrz od psiej duszy

Leave a Reply