Biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun przewodniczył sumie odpustowej w parafii Chrystusa Króla w Sadowiu, gdzie udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania i poświęcił przebudowany chór parafialny. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych Gminy Ostrów Wielkopolski, która od lat pomaga klasztorowi w Sadowiu.
Stary, drewniany chór – czyli miejsce, gdzie podczas mszy przebywają osoby przygotowujące oprawę muzyczną liturgii, był już wysłużony i zagrażał bezpieczeństwu. Dzięki ofiarności parafian i pomocy gminy udało się zebrać odpowiednie środki na remont.
Wcześniej Gmina Ostrów Wielkopolski kupiła działkę ze znajdującą się na niej drogą dojazdową do klasztoru w Sadowiu, który jest jednocześnie kościołem parafialnym dla kilku okolicznych miejscowości. Dzięki temu, klasztor mógł przeznaczyć odpowiednie środki na remont chóru, którym dziś cieszą się okoliczni mieszkańcy.
Podczas Mszy świętej proboszcz parafii w Sadowiu, o. Grzegorz Słowikowski dziękował wszystkim, którzy pomogli w sprawnym przeprowadzeniu remontu. Szczególne podziękowania skierował do wójta Piotra Kuroszczyka oraz radnego Ryszarda Ryfy, który szczególnie zaangażował się w pomoc dla parafii.
Mszę świętą koncelebrowali: o. Łukasz Andrzejewski – przełożony polskiej prowincji pasjonistów, o. Grzegorz Słowikowski – proboszcz naszej parafii, o. Paweł Wójcik z klasztoru pasjonistów w Czechach oraz o. Jerzy Słowikowski – dawny proboszcz parafii, obecnie z klasztoru pasjonistów w Warszawie.
W homilii biskup Buzun przypomniał, że niedziela jest czasem umacniania relacji z Bogiem.
– Potrzebujemy czasu niedzieli, która jest dniem nie tylko fizycznego odpoczynku, ale przede wszystkim jest dniem modlitwy, dniem świętym, dniem, w którym odbudowujemy relacje z Panem Jezusem, a Eucharystia jest centrum tego dnia – zaznaczył duchowny.
Uroczystość zakończyła się procesją wokół kościoła i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Podczas uroczystości zaśpiewała schola parafialna.
W 1932 roku hrabia Bogdan Szembek ofiarował ze swego majątku 10 ha w Sadowiu dla Ojców Pasjonistów pod budowę klasztoru i kaplicy. Dzięki pracy zakonników i dobroczyńców w tym samym roku powstał klasztor i świątynia, które w listopadzie roku 1932 zostały poświęcone przez Prymasa Polski Augusta Kardynała Hlonda.
Na wzgórzu obok wzniesiono trzy krzyże i wierni zaczęli nazywać klasztorną górkę Golgotą. Kaplica była powiększona w roku 1979, w 1994 roku dobudowano lewą nawę, a w 2001 roku prawą nawę i dziś są trzy nawy kościoła.
W roku 1975 przy kościele powstał Ośrodek Duszpasterski, a w roku 1994 erygowano parafię. Na terenie klasztornym znajduje się monumentalna Droga Krzyżowa, a na Golgocie obok krzyży są ustawione figury Matki Bożej Bolesnej i św. Jana Apostoła.