
W piękną, słoneczną niedzielę odbył się w parafii pw. św. Mateusza w Górznie integracyjny, Parafialny Dzień Sportu, który zgromadził mieszkańców trzech sołectw oraz gości. Wydarzenie upłynęło pod znakiem sortowej rywalizacji, uśmiechu i integracji lokalnej społeczności.
15 czerwca na boisku sportowym w Górznie odbył się parafialny Dzień Sportu. Pomysł zorganizowania wydarzenia zrodził się z potrzeby integracji lokalnych społeczności – zamiast rywalizacji, głównym celem było spotkanie, współpraca i dobra zabawa. Aby mocniej podkreślić integracyjny charakter, drużyny nie były tworzone według miejscowości. Spośród zgłoszonych uczestników losowano zespoły biorące udział w rozgrywkach. Organizatorem był ksiądz proboszcz Arkadiusz Wysota oraz parafianie z trzech sołectw: Biniewa, Górzna i Górzenka. Pomysłodawcą i kierownikiem wydarzenia był Krzysztof Popłonek.
Na uczestników czekały emocjonujące rozgrywki w piłkę nożną, siatkówkę oraz dwa ognie. Drużyny wykazały się zaangażowaniem, rywalizacja była zacięta, ale towarzyszyła jej przyjazna atmosfera w duchu fair play, co stworzyło wspaniałą atmosferę na boisku i poza nim. W wydarzeniu uczestniczył wójt gminy Ostrów Wielkopolski, Dariusz Pryczak oraz przewodniczący rady gminy Michał Szymoniak.
Po zakończeniu zmagań sportowych przyznano medale, które ufundowała gmina Ostrów Wielkopolski, najlepszym drużynom w poszczególnych konkurencjach:
Siatkówka:
I miejsce – Bezradni
II miejsce – Ministranci
III miejsce – OSP Męska
Piłka nożna:
I miejsce – OSP Męska
II miejsce – Mocni
II miejsce – Bezradni
Dwa ognie:
I miejsce – Drużyna nr 1
II miejsce – Drużyna nr 3
III miejsce – Drużyna nr 4
Dodatkową atrakcją był mecz pokazowy pomiędzy drużyną ligi okręgowej Huragan Szczury, a Młodzieżową Drużyną Pożarniczą z Biniewa.
Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała kreatywną strefę, co przyciągnęło niemałą grupę zainteresowanych. Można było wykonać kolczyki, opaski silikonowe, bransoletki z koralików oraz brokatowe tatuaże. Na dzieci czekały również kolorowanki, zakładki do książki oraz biblioteczne balony. W trakcie imprezy zadbano o poczęstunek. Koła Gospodyń Wiejskich w Biniewie, Górznie i Górzenku przygotowały napoje, domowe ciasta, watę cukrową, popcorn, kiełbaski z ogniska oraz inne smakołyki.
Parafialny Dzień Sportu to wyjątkowe wydarzenie na świeżym powietrzu, które pokazało, że sport potrafi łączyć ludzi. Głównym celem była dobra zabawa poprzez rywalizację sportową, a emocji nie brakowało. Wszystko odbywało się w duchu wzajemnego wsparcia, szacunku i radości z wspólnie spędzonego czasu.