Podsumowanie działań gminnych bibliotek

Gminna Biblioteka Publiczna niezmiennie służy mieszkańcom gminy Ostrów Wielkopolski. To właśnie dla Państwa zapraszamy ciekawych gości, organizujemy różnego rodzaju warsztaty, szkolenia oraz nieustannie wzbogacamy swój księgozbiór. Rok 2019 za nami tak więc czas na krótkie podsumowanie.

Kiedyś biblioteka kojarzyła się tylko z książką, dziś oprócz książki  to także centrum życia kulturalnego. Współczesne placówki starają się zaspokoić potrzeby odbiorcy, stąd tak duża oferta proponowana przez gminną bibliotekę. Główna biblioteka w Gorzycach Wielkich jak i jej filie ściśle współpracują z placówkami oświatowymi z terenu gminy.

Tydzień Głośnego Czytania

Lekcje biblioteczne, warsztaty komiksowe czy głośne czytanie przedszkolakom tzw. „Głośne czytanie” to tylko niektóre działania jakie prowadzi. Corocznie nagradzamy naszych młodszych czytelników. Podczas uroczystej gali  „Najlepszy mały czytelnik” otrzymuje wyróżnienie oraz upominek za regularne odwiedzanie biblioteki i systematyczne czytanie książek.
Dla dzieci prowadzone były także kreatywne zajęcia, na których najmłodsi wykonywali prace plastyczne, origami, decupage. Biblioteki nie zapominają także o feriach czy wakacjach. W tym czasie prowadzone były specjalne zajęcia dla wszystkich chętnych. Wiemy, że czas spędzony rodzinnie jest bezcenny, dlatego w ubiegłym roku przeprowadzone zostały rodzinne warsztaty wielkanocne oraz z szydełkowania. Oba cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Na specjalne zaproszenie w bibliotece gościły takie sławy jak Artur Barciś, Jacek Fedorowicz, Monika Oleksy, Marcin Meller a także Jolanta Bartoś, Robert Gondek czy Łukasz Gołębiewski.

Spotkanie z Jackiem Fedorowiczem

Tradycyjnie braliśmy udział w ogólnopolskich akcjach takich jak Narodowe Czytanie, XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w którym brali udział zaproszeni goście, osoby związane z daną miejscowością oraz trwający do dnia dzisiejszego Projekt „Mała książka – wielki człowiek”. Wszystko to w celu promocji czytelnictwa. Wychodząc  na wprost oczekiwaniom, gorzycka biblioteka zorganizowała szkolenia mające na celu podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców. Pod okiem profesjonalnych trenerów chętni mieszkańcy mogli podszkolić się w wielu potrzebnych na co dzień czynnościach komputerowych. Za nami także V Gminny Jarmark Świąteczny, którego organizatorem jest właśnie biblioteka. A oprócz tego a może i przede wszystkim biblioteka główna w Gorzycach Wielkich jak i jej filie biblioteczne wzbogaciły się łącznie o 1926 pozycji książkowych. Zapraszamy serdecznie.

Luźne lekcje biblioteczne

Edyta Denkowska

Redaktor

Read Previous

Od gminy na „Dobry początek”

Read Next

Opowieści z teczki profesora Książeczki

Leave a Reply