SPR „Szczypiorniak” Gorzyce Wielkie

Piłkarze ręczni zdobyli jakże ważne 3 punkty na niezwykle trudnym legnickim terenie. Zespół Euco UKS Dziewiątka Legnica to zdecydowanie team, który na swoim parkiecie jest niezwykle trudną, wymagającą drużyną. Pierwszy gwizdek sędzin i zaczęła się walka o 3 punkty. Jak to bywa, od pierwszych minut gra toczyła się bramka za bramkę, a naszym szczypiornistom nie było łatwo się przebić przez rosłych legniczan. Gorzyczanie utrzymywali kontakt, lecz drużyna gospodarzy cały czas utrzymywała prowadzenie – w 22. i 29. minucie różnica wynosiła 3 bramki. Na szczęście ostatnia minuta to zryw SPRzan i zniwelowanie prowadzenia Legniczan do jednej bramki – 17:16 W czasie regulaminowej przerwy wśród ekipy Gorzyczan panował sporo obiecujący spokój – tym bardziej, że coraz większej pewności w bramce nabierał Grzegorz Cieślak. I rozpoczęła się II. połowa… Od mocnego przytupu Gorzyczan! Po 37. minutach gry i 5. bramkach z rzędu Gorzyczanie obejmują prowadzenie 18:21! Drużyna gospodarzy nie dawała za wygraną i mecz w dalszym ciągu był emocjonującym widowiskiem. Przy stanie 24:24 miały miejsce dwie arcyważne akcje, które zdecydowanie wpłynęły na końcowy rezultat:
1. Przechwyt Marcin Przyszlak, po którym wyszliśmy na prowadzenie.
2. Obroniony rzut karny przez Michał Marciniak!
Po bramce Marcina, ostatnie 12 minut wygrywają Gorzyczanie 7:1 i kończą go zwycięstwem 25:31! Mecz pełen walki, widowiskowych akcji i ostatecznie 3 punkty do ligowej tabeli sezonu 2019/2020! Kibice zgromadzeni w legnickiej hali byli świadkami naprawdę ekscytującego widowiska, które na pewno na długo pozostanie im w pamięci