• 12 lipca 2020

Tenisowe zmagania we Wtórku

Niemal 140. tenisistów stołowych wzięło udział w 29. Memoriale Pamięci Bożeny Kurek. Na kilkunastu stołach rywalizowali głównie młodzi zawodnicy, ale były również zmagania weteranów w kategorii open.

Zaproszonych gości powitali prezes Klubu Olimpijczyka Mieczysław Knychała i Mateusz Dziergwa, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Terenowego Klubu Olimpijczyka w Wysocku Wielkim, który przybliżył życiorys patronki memoriału.

Bożena Kurek była współzałożycielką Terenowego Klubu Olimpijczyka utalentowaną zawodniczką i działaczką sportową wywodzącą się z Wysocka Wielkiego. Za swoją działalność została wyróżniona między innymi Brązowym Medalem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz odznakami Zasłużony Działacz LZS i Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej. Była również współzałożycielką TKO, aż do śmierci w 1990 roku.

Memoriał jej imienia organizowany jest od 1992 roku. Na jego starcie staje wielu zawodników nie tylko z południowej Wielkopolski, a rywalizacja prowadzona jest w wielu kategoriach wiekowych.

Zawody sędziowali Paweł Perz, Henryk Dziergwa oraz Karol Lubieniecki. Głównym organizatorem tenisowych zmagań był jak zawsze Terenowy Klub Olimpijczyka imienia Mariana Matysiaka w Wysocku Wielkim.

W gronie współorganizatorów znaleźli się także Urząd Gminy Ostrów Wlkp., Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wlkp., Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Wysocko Wielkie oraz Szkoła Podstawowa we Wtórku.

Głównym sponsorem nagród była firma POLENA Ostrzeszów, która ufundowała dla 6 najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej okazałe zestawy naturalnych kosmetyków marki „Biały Jeleń”. Ponadto dzieci z Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego działającej przy LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie, jako współorganizatorzy Memoriału, również otrzymały podobne zestawy. 

WYNIKI XXIX Memoriału Bożeny Kurek w tenisie stołowym

Wtórek, dnia 29 lutego 2020 r.

  

Kategoria: CHŁOPCY ur. 2007 r. i młodsi

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/ miejscowość

1 Mielcarek Franciszek, LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie – Akademia TS

2 Grzeliński Mateusz, UKS MARATON Moskurnia

3 Błoch Filip, SP Grabów nad Prosną

4 Łacina Nikodem, SP Grabów nad Prosną

5 Doktór Jan, UKS Tęcza Lamki

6 Płonka Dawid, UKS Tęcza Lamki

7-8 Grzeliński Piotr, UKS MARATON Moskurnia, Sieradzki Szymon, UKS PIAST Ostrzeszów

9-12 Barański Szymon, LKS Gołuchów, Domański Kacper Sadowie, Kolenda Jędrzej

LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski, Moś Bartosz Sadowie

13-16 Kucharski Błażej LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie – Akademia TS, Matuszczak Mateusz SP Sobótka, Mądry Jan UKS PIAST Ostrzeszów, Szóstak Stanisław LZS Olszowa

17-24 Augustyniak Łukasz LKS Gołuchów, Bocik Kamil UKS PIAST Ostrzeszów, Kopras Dawid LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie – Akademia TS, Kołodziński Damian UKS PIAST Ostrzeszów, Moś Hubert Sadowie, Puchała Michał UKS PIAST Ostrzeszów, Rudowicz Bartłomiej LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski, Sitek Paweł LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie – Akademia TS

25-32 Ciupek Adam UKS PIAST Ostrzeszów, Florczyk Igor LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie – Akademia TS, Klaczyński Kacper, UKS MARATON Moskurnia, Mazur Kewin UKS PIAST Ostrzeszów, Piasecki Kacper UKS PIAST Ostrzeszów, Tokarek Damian SP Grabów nad Prosną, Wypych Tymoteusz UKS MARATON Moskurnia, Wypych Szymon UKS MARATON Moskurnia

33-35

Szóstak Bartłomiej LZS Olszowa, Witczak Mateusz UKS Tęcza Lamki, Zmyślony Mateusz Radłów

 

Kategoria: DZIEWCZYNY ur. 2007 r. i młodsze

Miejsce Nazwisko i imię Klub/ miejscowość

1 Lubieniecka Gabriela LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie – Akademia TS

2 Bartoszko Natalia UKS ŻAKI Taczanów

3 Nawrocka Aleksandra LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie – Akademia TS

4 Dymna Maja LKS Gołuchów

5 Pietrzak Zofia LKS Gołuchów

6 Spławska Lena LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie – Akademia TS

7-8 Kucharska Amelia LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie – Akademia TS

Orpel Karolina LKS Gołuchów

9-12 Bartoszko Nicol UKS ŻAKI Taczanów, Dudzińska Franciszka LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie – Akademia TS, Kaczmarek Gabriela UKS MARATON Moskurnia, Kowalczyk Maja LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie – Akademia TS

13-16 Kucharska Gabriela LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie – Akademia TS, Marczak Natalia LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie – Akademia TS, Marczak Oliwia LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie – Akademia TS, Spławska Nadia LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie – Akademia TS

17-18 Andrzejewska Nadia LKS Gołuchów, Strzelczak Agata LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski,

 

Kategoria: DZIEWCZYNY ur. w latach 2002-2006

Miejsce Nazwisko i imię Klub/ miejscowość

1 Laptuta Darya LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski

2 Stępień Julia UKS PIAST Ostrzeszów

3 Wojdal Olga LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski

4 Gola Maria Gorzyce Małe

5 Bąkowska Beata Sadowie

 

Kategoria: CHŁOPCY ur. w latach 2002-2006

Miejsce Nazwisko i imię Klub/ miejscowość

1 Mądry Michał UKS Piast Ostrzeszów

2 Talar Wiktor UKS ŻAKI Taczanów

3 Baranowski Robert LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski

4 Dymacz Michał LKS Gorzyce Małe

5 Binek Michał LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie – Akademia TS

6 Rusek Oliwier LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski

7-8 Kowalski Kamil UKS ŻAKI Taczanów, Ulatowski Dariusz Raszków

9-12 Drozdowski Maksymilian UKS PIAST Ostrzeszów, Gawron Dawid UKS MARATON Moskurnia, Nowak Wojciech LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie – Akademia TS, Setecki Jan LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski

13-16 Bączyński Szymon UKS MARATON Moskurnia, Binek Szymon LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie – Akademia TS, Kowalski Bartosz LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie – Akademia TS, Jańczak Piotr LKS Gołuchów

18-19 Cieślak Radosław Raszków, Stempień Jakub UKS PIAT Ostrzeszów

 

Kategoria OPEN MĘŻCZYZN

Miejsce Nazwisko i imię Klub/ miejscowość

1 Klimek Piotr ZENIT Międzybórz

2 Żuberek Jakub ZENIT Międzybórz

3 Mądry Michał UKS PIAST Ostrzeszów

4 Zieleziński Patryk LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie

5 Śmiechowski Wojciech LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie

6 Zaworski Adam UKZ ŻAKI Taczanów

7-8 Grocholski Marcin LKS Gorzyce Małe, Wojcieszak Rafał LKS Gołuchów

9-12 Dudziński Mariusz LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie, Miazek Konrad KS KROTOSZ Krotoszyn, Szlachta Tomasz UKS Daniszyn, Talar Wiktor UKZ ŻAKI Taczanów

13-16 Binek Michał LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie, Jagodziński Paweł UKS Daniszyn, Maciejewski Jacek UKS ŻAKI Taczanów, Olejnik Tomasz KS KROTOSZ Krotoszyn

17-24 Malec Wiktor UKS IMPULS Zduny, Kaik Marcin LKS TARCHALANKA Tarchały Wielkie, Kowalski Kamil UKZ ŻAKI Taczanów, Olejnik Przemysław UKS MARATON Moskurnia, Rosik Mateusz Leziona, Skonieczny Łukasz ZENIT Międzybórz, Szubert Piotr LKS TARCHALANKA Tarchały Wielkie

25-30 Antolczyk Mateusz KTS Kalisz, Bajtała Dawid UKS Daniszyn, Cnotalski Matusz Ołobok, Drozdowski Maksymilian UKS PIAST Ostrzeszów, Szymoszczyk Damian Olszowa, Ulatowski Dariusz Raszków

 

Kategoria OPEN KOBIET

Miejsce Nazwisko i imię Klub/ miejscowość

1 Kaman Halina LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie

2 Swora Katarzyna UKS IMPULS Zduny

3 Przybylak Helena UKS Daniszyn

4 Lubieniecka Gabriela LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie- Akademia TS

5 Kucharska Amelia LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie- Akademia TS

6 Zybała Joanna Łąkociny

 

Kategoria WETERAN (ur. 1980 i starsi)

Miejsce Nazwisko i imię Klub/ miejscowość

1 Drozdowski Marcin UKS PIAST Ostrzeszów

2 Spławski Tomasz LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie

3 Kasendra Jan Kępno

4 Ciesielski Marek UKS PROSNA Grabów

5 Grzelski Sławomir KS KROTOSZ Krotoszyn

6 Radajewski Tadeusz KS KROTOSZ Krotoszyn

7-8 Przygoda Jerzy UKS PIAST Ostrzeszów, Szyrner Adam Kobylin

9-12 Korczak Piotr Baranów, Poprawki Dariusz LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie, Rosik Piotr Leziona, Sibera Henryk Baranów

13-16 Gdynia Stanisław KS KROTOSZ Krotoszyn, Pilarski Piotr Ostrów Wielkopolski, Śnioch Jacek LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski, Winkiel Roman LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie

17-18 Duleba Roman Skalmierzyce, Kupczyk Wojciech LZS BARYCZ Przygodzice

Edyta Denkowska

Read Previous

Hej(Ty)! Powstrzymaj hejt! Konkurs dla uczniów klas V-VIII. Czekamy na Twoją pracę!

Read Next

Dzień Kobiet w Biniewie

Leave a Reply