• 10 lipca 2020

Ulica Rajska w Zacharzewie gotowa.

Po ponad 7 miesiącach budowy, mieszkańcy mogą cieszyć się z zakończonej inwestycji budowy ulicy Rajskiej w Zacharzewie . Droga została oficjalnie oddana do użytku. Był to II, ostatni etap prac.

Prace przy budowie drogi rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku. Roboty trwały na odcinku 950 metrów bieżących. Wcześniej była to droga gruntowa. W ramach prac wybudowano kanalizację deszczową. Droga ma teraz 5 metrów szerokości. Na całej długości została wyłożona kostką brukową, po obu stronach są krawężniki.

Wybór kostki brukowej nie był przypadkowy. Chodzi przede wszystkim o to, że zdecydowanie łatwiej w pasie drogowym wyłożonym kostką wybudować np.: kolejne przyłącze kanalizacyjne czy wodne.

Koszt tego zadania wyniósł 1 mln 100 tys. złotych. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy. I etap budowy ulicy Rajskiej od strony Ostrowa Wielkopolskiego był na przełomie 2016/2017 roku. Na całej długości pojawiły się progi spowalniające.
Rajska, to dziś główna ulica w Zacharzewie, równoległa do DK nr 36. Do 2022 roku wybudowana zostanie nowoczesna świetlica wiejska. Działkę pod inwestycję dokupiono w 2019 roku. Obecnie trwa projektowanie budynku.

W 2018 roku przy ulicy Rajskiej powstał plac zabaw finansowany z ministerialnego programu OSA (Otwarte Strefy Aktywności).

Zacharzew, to dziś jedna z najszybciej rozwijających się miejscowości w Gminie Ostrów Wielkopolski. Tylko przy ulicy Rajskiej mamy około 90 domów jednorodzinnych. Kolejne powstają tu w ekspresowym tempie.

Edyta Denkowska

Read Previous

Nasz priorytet to rozwój Akademii Tenisa Stołowego

Read Next

W szkole podstawowej we Franklinowie trwa remont korytarza oraz łazienek na parterze budynku

Leave a Reply